Alavis Duoflex 387 g

Alavis Duoflex 387 g

Moderný veterinárny prípravok na liečbu pohybového aparátu u koní obsahujúcí látku Celadrin™.

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

Alavis Duoflex 387 g

Prípravok na regeneráciu pohybového aparátu koní s protizápalovám účinkom. ALAVIS™ Duoflex je určený na dlhodobé podávanie pre kone s pohybovými problémami.

ALAVIS™ Duoflex je veterinárny prípravok pre kone, ktorý obsahuje patentovanú látku Celadrin a glukozamín sulfát a je určený na dlhodobé podávanie koňom s pohybovými problémami. Podáva sa pri celom rade pohybových problémov, odstraňuje zápal a bolestivosť a pôsobí na regeneráciu kĺbových chrupaviek. Uplatňuje sa najmä pri artritíde – zápalový proces prebiehajúci v kĺboch v dôsledku rozpadu chrupavky, systematicky posilňuje a zvlhčuje bunkové membrány a zaisťuje bunkám mladistvú vláčnosť a pružnosť. Zlepšuje kvalitu synoviálnej tekutiny chrániacej kĺby a udržuje tak ich pružnosť a pohyblivosť – pôsobí ako lubrikant kĺbov.

Celadrin™ Celadrin™ je patentovo chránená látka (zmes derivátu cetylu a nasýtených a nenasýtených mastných kyselín), ktorá spája dve látky majúce protizápalové účinky, ktoré inhibujú 5-lipooxygenázu, čo je enzým podporujúci oxidatívne a zápalové procesy. Práve zápal je zdrojom nielen bolesti, ale aj voľných radikálov, ktoré stav ochorenia ešte zhoršujú. Celadrin pomáha viac využiť a lepšie vstrebať chondroprotektívne látky glukozamín sulfát, a tým dochádza k lepšej a efektívnejšej výžive kĺbových chrupaviek.

Glukozamín sulfát Glukozamín sulfát je chondroprotektívna látka, ktorá tvorí prirodzenú súčasť kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny. Zabezpečuje správnu funkciu chrupavky, jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Mechanizmus účinku spočíva v chondroprotek­tívnom (chrupavku chrániacom) pôsobení. Účinok zahŕňa zmiernenie kĺbových ťažkostí, zlepšenie pohyblivosti a spomalenie až zastavenie ďalšieho poškodzovania kĺbov.

Dávkovanie: Pre kone s hmotnosťou 500 kg 3 odmerky denne.

Spôsob použitia: Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania do jadrového krmiva či melasy. Prípravkom ALAVIS™ DUOFLEX je možné nadviazať na podávanie prípravku ALAVIS™ Celadrin pre kone. ALAVIS™ DUOFLEX je možné podávať dlhodobo.

Obsah účinných látok v 1 kg:

  • Celadrin – 193 g
  • Glukozamín sulfát – 542 g

Veľkosť balenia: 387 g

Výrobca: Patron ca, s.r.o., Korunní 129, 130 00 Praha 3, Česká republika

Prípravok je voľnopredajný a je schválený ÚŠKVBL pod číslom 073/R/13-S.

Vyskúšajte tiež ostatné produkty značky Alavis, ktoré nájdete v kategóriách Veterina a Veterinárne doplnky stravy.

EAN: 8594191410202
Značka: Alavis
Forma: Prášok
Režim výdaja: Veterinárne produkty
Originálny názov: ALAVIS DUOFLEX PLV 387G
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 8594191410202
Značka: Alavis
Forma: Prášok
Režim výdaja: Veterinárne produkty
Originálny názov: ALAVIS DUOFLEX PLV 387G
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia