ALAVIS Enzymoterapia 20 ks

ALAVIS Enzymoterapia 20 ks

Enzymatický veterinárny prípravok obsahujúci špeciálne vybranú zmes rastlinných enzýmov určený pre podporu hojenia tkanív a pre posilnenie imunity najmä po úrazoch a operáciách a na podporu pri liečbe antibiotikami a pri liečbe nádorov.

Skladom 1-5 ks Môžete mať už v stredu 8. 4. možnosti doručenia
10,49 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 10.49 kreditov

ALAVIS Enzymoterapia 20 ks

100% rastlinný enzymatický veterinárny prípravok

 • na podporu hojenia tkanív
 • po úrazoch a operáciách
 • na posilnenie imunity
 • pri zápaloch
 • na podporu a pri liečbe antibiotikami a pri proti nádorovej terapii

Enzymoterapia je liečebné užitie enzýmov. Prípravok ALAVIS™ Enzymoterapia obsahuje špeciálnu zmes rastlinných enzýmov. ALAVIS™ Enzymoterapie obsahuje špeciálnu zmes rastlinných enzýmov. Rastlinné enzýmy majú oproti živočíšnym enzýmom výhodu v ich vyššej aktivite a ďalej sú aktívne pri širšom rozmedzí pH, čím je možné, aby rastlinné enzýmy na rozdiel od živočíšnych boli aktívne už v žalúdku.

Enzýmy sú zložité látky bielkovinovej povahy, ktoré plnia v tele dôležitú funkciu biokatalyzátorov – umožňujú a regulujú všetky procesy, bez ktorých by biochemické reakcie v organizme nemohli prebiehať. Prírodné enzýmy na rozdiel od iných liekov nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcovi určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s chorobou alebo jej hrozbou vyrovnal čo najlepšie sám.

Enzýmy v prípravku ALAVIS™ Enzymoterapia potlačujú prejavy zápalu, zmenšujú opuchy aj opuchy lymfatických ciev, ovplyvňujú niektoré imunologické deje v organizme a pôsobia podporne pri liečbe nádorových ochorení a pod.

Zloženie

Bromelaín
Bromelaín je rastlinný enzým získavaný zo stopiek zrelých ananásov (Ananas comosus). Blokuje mediátory zápalu (látky spôsobujúce prejavy zápalu) a znižuje migráciu neutrofilov do miesta zápalu. Podieľa sa na štiepení bielkovín, pomáha pri zoslabovaní opuchov a hojení rán, má vplyv na zrážanie krvných doštičiek. Zlepšuje absorpciu a účinnosť iných látok.

Papaín
Papaín je rastlinný enzým získavaný z latexu, ktorý vylučuje plod papaje (Carica papaya) po narezaní nezrelých plodov. Papaín hydrolyticky štiepi peptidy a bielkoviny. Vykazuje fibrinolytické (rozpúšťa krvné zrazeniny) a rádioprotektívne účinky (znižuje účinok rádioaktívneho žiarenia na organiz¬mus). Medzi ďalšie významné vlastnosti papaínu patrí jeho silná antibakteriálna aktivita.

Peptidáza
Peptidáza štiepi dlhé peptidy na krátke reťazce a potom na jednotlivé aminokyseliny. Pri štiepení peptidov na aminokyseliny vzniká energia, ktorú organizmus počas rekonvalescencie využíva. Aminokyseliny sú súčasťou štruktúrnych bielkovín, enzýmov a hormónov, ďalej sú využívané na tvorbu neurotransmiterov (slúžia na prenos nervového impulzu) a ovplyvňujú rast buniek.

Pankreatín Analóg 4×
Pankreatín Analóg 4× je komplex enzýmov rastlinného pôvodu (amyláza, lipáza a proteáza), ktorý svojou aktivitou zodpovedá pankreatínu živočíšneho pôvodu (rozkladá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bielkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextríny a cukry). Pankreatín ANALOG 4× sa získava fermentáciou z húb Aspergillus sp. a Candida cylindracea a z baktérie Bacillus sp. Napomáha tráveniu, čím sú živiny z potravy lepšie využívané a tým sa jedinec po operácii rýchlejšie dostáva do lepšej kondície. Pankreatické enzýmy majú pozitívny vplyv na liečenie akútnych a chronic¬kých zápalových stavov, vrátane úrazov a šliach. V poslednom čase sa objavujú klinické štúdie, že pankreatické enzýmy napomáhajú rozkladaniu imunokomplexov vznikajúcich pri autoimunitných ochoreniach, podieľajú sa na liečbe ví¬rusových ochorení, zlepšujú klinický stav pacienta a predlžujú jeho život pri nádorovom ochorení.

Proteáza
Proteáza narušuje bakteriálny biofilm a výpotok slúžiaci baktériám na uchytenie na tkanive hostiteľa, a ďalej zvyšuje koncentráciu antibiotík v cieľovom mieste, čím zvyšuje účinnosť antibiotickej liečby. Ďalej podporuje hojenie odstránením mŕtveho či poškodeného tkaniva bez poškodenia zdravého tkaniva a podporuje aktivitu krvi a tkaniva pri narušenej rovnováhe vnútorného prostredia.

Rutín
Rutín (vitamín P) je rastlinný glykozid (flavonoid) patriaci medzi antioxidanty, s čím súvisia antikarcinogénne účinky a schopnosť likvidovať voľné radikály. Antioxidačné účinky rutínu boli opísané pri experimentoch s degradáciou kola¬génu voľnými radikálmi, keď sa pri rutíne preukázal jeho silný protektívny účinok. Jeho užívanie sa odporúča najmä na posilnenie cievnej steny, keď znižuje krehkosť cievnych stien zvýšením kvality stavby kolagénnych vlákien. Ďalšie účinky rutínu sú: protizápalový, protitrombotický a cytoprotektívny.

1 kapsula obsahuje

 • Bromelaín (Ananus comosus) – 150 mg (22.500 PU)
 • Papaín (Canica papaya) – 150 mg (27.000 PU)
 • Pankreatín Analog 4× – 100 mg (proteáza 10.000 USP, amyláza 10.000 USP, lipáza 800 USP)
 • Rutín (Sophora japonica) – 50 mg
 • Peptidáza – 25 mg (600 HUT)
 • Proteáza –25 mg (6.250 HUT)
 • Triglyceridy –3 mg
 • Kapsula je zložená zo želatíny a vody.

Dávkovanie

Malá plemená psov a mačky 1 – 5 kg 1 kapsula 1 x denne
Malá plemená psov 5 – 15 kg 1 kapsula 2 x denne
Stredné plemená psov 15 – 30 kg 2 kapsuly
Veľká plemená psov 30 – 45 kg 3 kapsuly
Obrie plemená psov 45 kg a více 4 kapsuly

Dĺžka užívania

 • Na podporu hojenia pooperačne mäkkých tkanív podávajte cca 5 – 7 dní pred operáciou a potom ešte počas 2 týždňov
 • Po operácii kostí a pod. podávajte 5 – 7 dní pred operáciou a potom ešte 4 – 6 týždňov po operácii
 • Na podporu hojenia tkanív po úrazoch v závislosti od rozsahu poškodenia tkanív – mäkké tkanivá alebo malé poškodenie 2 týždne, rozsiahlejšie poškodenie tkanív 3 týždne, kostné tkanivo 4 – 6 týždňov
 • Na podporu pri nádorových ochoreniach – dlhodobo
 • Pri zápaloch podávajte ešte 3 – 5 dní po vymiznutí príznakov
 • Pri vírusových alebo bakteriálnych ochoreniach podávajte ešte 3 – 5 dní po vymiznutí príznakov

Spôsob použitia

Veterinárny prípravok podávajte minimálne 30 minút pred podaním stravy.

Pozrite tiež ostatné produkty značky Alavis, ktoré nájdete v kategóriách Veterina a Veterinárne doplnky stravy.

EAN: 8594191410134
Značka: Alavis
Originálny názov: ALAVIS ENZYMOTERAPIA cps pre psy a mačky 1x20 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

EAN: 8594191410134
Značka: Alavis
Originálny názov: ALAVIS ENZYMOTERAPIA cps pre psy a mačky 1x20 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia