Aspirin® 500 mg, 10 tbl

Aspirin® 500 mg, 10 tbl

Tíši bolesť, znižuje horúčku, pôsobí protizápalovo. Aspirin sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, napríklad bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestiach a pri horúčke a zápaloch.

Na sklade v stredu 20. 11. Môžete mať už v piatok 22. 11. možnosti doručenia
2,45 €
Nákupom získate 2.45 kreditov
5.0
5
4
3
2
1

Aspirin® 500 mg, 10 tbl

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá znižuje tvorbu prostaglandínov, a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal. Na odporúčanie lekára sa užíva tento liek pri zápalových ochoreniach u dospelých. Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 7 rokov.

Kontraindikácie

  • Aspirin 500 mg nemajú užívať deti alebo mladiství s horúčkovitými ochoreniami, pokiaľ tak neurčil lekár a ostatné liečebné opatrenia zlyhali
  • Pretrvávajúce vracanie v súvislosti s takýmito ochoreniami môže byť znakom Reyovho syndrómu, veľmi zriedkavého, no život ohrozujúceho ochorenia, ktoré si vyžaduje okamžitú lekársku starostlivosť

Dávovanie

  • Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika
  • Ak nedochádza k zmierneniu horúčky alebo bolesti do 3 až 5 dní, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom
  • Tablety sa majú užívať s dostatočným množstvom tekutín. Neužívajte nalačno
  • Pre dospelého je jednorazová dávka 1 až 2 tablety
  • Maximálna denná dávka 8 tabliet (4 g liečiva) sa nesmie prekročiť.V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3 až 4-krát denne v odstupe 4 až 8 hodín.
  • Deti od 7 do 12 rokov môžu užívať jednorazovo pol tablety, maximálna denná dávka sú 3 tablety (1,5 g liečiva). V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať 3-krát denne v odstupe 4 až 8 hodín
  • Pre deti je vhodnejšie užívať tablety s obsahom 100 mg kyseliny acetylsalicylovej

Zloženie

  • Liečivo je kyselina acetylsalicylová. Jedna tableta obsahuje 500 mg kyseliny acetylsalicylovej
  • Pomocné látky sú prášková celulóza a kukuričný škrob

Balenie: 10 tabliet

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Skúste tiež ostatné výrobky značky Aspirin, ktoré sú v kategóriách Voľnopredajné lieky, Dýchacia sústava a Horúčka. Aspirin® 500 mg, 10 tbl je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 33060.

EAN: 4008500127629
Značka: Aspirin
ŠÚKL kód: 33060
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Horúčka, Menštruačné bolesti, Zuby, dásně
Forma: Tableta
Velikost balení: 10 tablets
Věk: 7 - year
Originálny názov: Aspirin 500 mg tbl 500 mg 1x10 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Ladislav S. 13. 11. 2019 17:01
O.K.

Doplňujúce informácie

EAN: 4008500127629
Značka: Aspirin
ŠÚKL kód: 33060
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Horúčka, Menštruačné bolesti, Zuby, dásně
Forma: Tableta
Velikost balení: 10 tablets
Věk: 7 - year
Originálny názov: Aspirin 500 mg tbl 500 mg 1x10 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia