ATARALGIN 325 mg/130 mg/70 mg 20 tabliet

-11 %

ATARALGIN 325 mg/130 mg/70 mg 20 tabliet

Ataralgin je zložený prípravok s protibolestivým účinkom obsahujúci paracetamol, guaifenezín a kofeín. Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu. Guaifenezín zvyšuje protibolestivé účinky paracetamolu. Okrem toho znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie. Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky, najmä pri bolestiach hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu. Protibolestivý účinok Ataralginu sa prejaví obvykle za 1/2 - 1 hodinu a trvá väčšinou 4 hodiny.

Skladom > 5 ks Môžete mať už v pondelok 30. 11. možnosti doručenia
3,13 € 3,50 €
Cena za 1 ks: 0,00 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 3.13 kreditov
4.7
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča

ATARALGIN 325 mg/130 mg/70 mg 20 tabliet

Písomná informácia pre používateľa.
Informácie o použití čítajte pozorne!
ATARALGIN
Tablety

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
MEDICAMENTA VYSOKÉ MÝTO a.s., Česká republika

Zloženie
Liečivo: paracetamolum (paracetamol) 325 mg, guaifenesinum (guajfenezín) 130 mg, coffeinum (kofeín) 70 mg v 1 tablete
Pomocné látky: maydis amylum pregelificatum (kukuričný škrob predželatínovaný), povidonum 30 (povidón 30), carboxymethylcellulosum natricum (sodná soľ karboxymetylškrobu), acidum stearicum (kyselina stearová), magnesii stearas (magnéziumstearát)

Farmakoterapeutická skupina
Analgetikum (na tlmenie bolesti, na podpornú liečbu pri chrípkových ochoreniach)

Charakteristika
Ataralgin je liek s účinkom proti bolesti, ktorý obsahuje tri liečivá: paracetamol, guajfenezín a kofeín.
Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu.
Guajfenezín zosiľňuje protibolestivé účinky paracetamolu. Okrem toho znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie.
Kofeín zosiľňuje protibolestivé účinky, najmä pri bolestiach hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu.
Protibolestivý účinok Ataralginu sa zvyčajne prejaví za 1/2-1 hodinu a trvá zväčša 4 hodiny.

Indikácie
Ataralgin sa používa u dospelých na rýchlu a účinnú úľavu pri bolestiach rôzneho pôvodu, pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva, je možné ho použiť aj pri chrípkových ochoreniach.

Kontraindikácie
Ataralgin sa nesmie používať pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku, pri ťažšom ochorení obličiek, pečene, pri akútnej žltačke, pri poškodení pečene v dôsledku alkoholizmu, pri súčasnom užívaní liekov, ktoré poškodzujú pečeň, pri myasténii gravis a myastenickom syndróme.
Liek sa nesmie používať v ťarchavosti a počas dojčenia.
Liek nie je vhodný pre deti.



Nežiaduce účinky
Ataralgin v odporúčanom dávkovaní len zriedka vyvoláva nežiaduce účinky. Môžu sa vyskytnúť kožné vyrážky alebo ľahké zažívacie ťažkosti, ako je nevoľnosť a dávenie.

Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.
Po užití viac tabliet naraz sa príznaky otravy prejavia: pocitom nevoľnosti, zvracaním, slabosťou, búšením srdca, bolesťami brucha; pri predávkovaní ihneď vyhľadajte lekára.

Interakcie
Účinky Ataralginu a iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Ide predovšetkým o kombinácie vyšších dávok Ataralginu s liekmi, ktoré ovplyvňujú pečeň, s liekmi na upokojenie a s liekmi, ktoré uvoľňujú svalové napätie.
Ak užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti užívania lieku s lekárom a bez jeho súhlasu ho neužívajte. Bez súhlasu lekára neužívajte súčasne s Ataralginom žiadne voľnopredajné lieky.
Ak Vám bude lekár predpisovať iné lieky, upozornite ho, že už užívate Ataralgin.

Dávkovanie a spôsob použitia
Dospelí zvyčajne užívajú pri bolesti 1-2 tablety Ataralginu, ďalej podľa potreby niekoľko ráz denne (v intervaloch najmenej štvorhodinových) do najvyššej dávky 3-6 tabliet denne.

Upozornenie
Ak do troch dní nedôjde k ústupu bolestí, poraďte sa s lekárom.
Dlhodobé užívanie je možné len na odporučenie lekára.
Počas liečby nie je vhodné požívať alkoholické nápoje.
Pri predávkovaní alebo ak dieťa náhodne požije viac tabliet, ihneď vyhľadajte lekára.

Uchovávanie
Liek uchovávajte v suchu pri teplote 10 - 25oC.

Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
Uchovávať mimo dosahu detí!

Balenie
10, 20 alebo 100 tabliet

Dátum poslednej revízie
Január 2005

Skúste tiež ďalšie produkty značky Glenmark, ktoré nájdete v kategóriách Migréna a bolesť hlavy, Voľnopredajné lieky a Hlava a psychika. Výrobok ohodnotilo 14 zákazníkov a 100 % z nich ho odporúča. Výrobok je v súčasnosti v zľave 11 %. ATARALGIN 325 mg/130 mg/70 mg 20 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 56579. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Migréna a bolesť hlavy.

EAN: 8595112610268
Značka: Glenmark
ŠÚKL kód: 56579
Veľkosť balenia: 210 x 20 ks
Věk: >15 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Kosti, chrbtica, Horúčka
Originálny názov: ATARALGIN tbl 325 mg/130 mg/70 mg 1x20 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
4.7
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča

ATARALGIN 325 mg/130 mg/70 mg 20 tabliet

Písomná informácia pre používateľa.
Informácie o použití čítajte pozorne!
ATARALGIN
Tablety

Držiteľ rozhodnutia o registrácii
MEDICAMENTA VYSOKÉ MÝTO a.s., Česká republika

Zloženie
Liečivo: paracetamolum (paracetamol) 325 mg, guaifenesinum (guajfenezín) 130 mg, coffeinum (kofeín) 70 mg v 1 tablete
Pomocné látky: maydis amylum pregelificatum (kukuričný škrob predželatínovaný), povidonum 30 (povidón 30), carboxymethylcellulosum natricum (sodná soľ karboxymetylškrobu), acidum stearicum (kyselina stearová), magnesii stearas (magnéziumstearát)

Farmakoterapeutická skupina
Analgetikum (na tlmenie bolesti, na podpornú liečbu pri chrípkových ochoreniach)

Charakteristika
Ataralgin je liek s účinkom proti bolesti, ktorý obsahuje tri liečivá: paracetamol, guajfenezín a kofeín.
Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu.
Guajfenezín zosiľňuje protibolestivé účinky paracetamolu. Okrem toho znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie.
Kofeín zosiľňuje protibolestivé účinky, najmä pri bolestiach hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu.
Protibolestivý účinok Ataralginu sa zvyčajne prejaví za 1/2-1 hodinu a trvá zväčša 4 hodiny.

Indikácie
Ataralgin sa používa u dospelých na rýchlu a účinnú úľavu pri bolestiach rôzneho pôvodu, pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva, je možné ho použiť aj pri chrípkových ochoreniach.

Kontraindikácie
Ataralgin sa nesmie používať pri precitlivenosti na niektorú zložku lieku, pri ťažšom ochorení obličiek, pečene, pri akútnej žltačke, pri poškodení pečene v dôsledku alkoholizmu, pri súčasnom užívaní liekov, ktoré poškodzujú pečeň, pri myasténii gravis a myastenickom syndróme.
Liek sa nesmie používať v ťarchavosti a počas dojčenia.
Liek nie je vhodný pre deti.



Nežiaduce účinky
Ataralgin v odporúčanom dávkovaní len zriedka vyvoláva nežiaduce účinky. Môžu sa vyskytnúť kožné vyrážky alebo ľahké zažívacie ťažkosti, ako je nevoľnosť a dávenie.

Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom užívaní lieku poraďte s lekárom.
Po užití viac tabliet naraz sa príznaky otravy prejavia: pocitom nevoľnosti, zvracaním, slabosťou, búšením srdca, bolesťami brucha; pri predávkovaní ihneď vyhľadajte lekára.

Interakcie
Účinky Ataralginu a iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Ide predovšetkým o kombinácie vyšších dávok Ataralginu s liekmi, ktoré ovplyvňujú pečeň, s liekmi na upokojenie a s liekmi, ktoré uvoľňujú svalové napätie.
Ak užívate iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti užívania lieku s lekárom a bez jeho súhlasu ho neužívajte. Bez súhlasu lekára neužívajte súčasne s Ataralginom žiadne voľnopredajné lieky.
Ak Vám bude lekár predpisovať iné lieky, upozornite ho, že už užívate Ataralgin.

Dávkovanie a spôsob použitia
Dospelí zvyčajne užívajú pri bolesti 1-2 tablety Ataralginu, ďalej podľa potreby niekoľko ráz denne (v intervaloch najmenej štvorhodinových) do najvyššej dávky 3-6 tabliet denne.

Upozornenie
Ak do troch dní nedôjde k ústupu bolestí, poraďte sa s lekárom.
Dlhodobé užívanie je možné len na odporučenie lekára.
Počas liečby nie je vhodné požívať alkoholické nápoje.
Pri predávkovaní alebo ak dieťa náhodne požije viac tabliet, ihneď vyhľadajte lekára.

Uchovávanie
Liek uchovávajte v suchu pri teplote 10 - 25oC.

Varovanie
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačenom na obale.
Uchovávať mimo dosahu detí!

Balenie
10, 20 alebo 100 tabliet

Dátum poslednej revízie
Január 2005

Skúste tiež ďalšie produkty značky Glenmark, ktoré nájdete v kategóriách Migréna a bolesť hlavy, Voľnopredajné lieky a Hlava a psychika. Výrobok ohodnotilo 14 zákazníkov a 100 % z nich ho odporúča. Výrobok je v súčasnosti v zľave 11 %. ATARALGIN 325 mg/130 mg/70 mg 20 tabliet je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 56579. Ak si nie ste istí výberom tohto produktu, inšpirujte sa v kategórii Migréna a bolesť hlavy.

EAN: 8595112610268
Značka: Glenmark
ŠÚKL kód: 56579
Veľkosť balenia: 210 x 20 ks
Věk: >15 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Kosti, chrbtica, Horúčka
Originálny názov: ATARALGIN tbl 325 mg/130 mg/70 mg 1x20 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

4.7
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča
5
4
3
2
1
Zákazník odporúča 100 % zákazníkov odporúča

Hodnotenie produktov

{{ comment.name }}
Overený nákup
{{ comment.updatedAt }}
Zákazník odporúča Zákazník odporúča
Zákazník neodporúča Zákazník neodporúča

{{ pros }}

{{ cons }}

Užitočné?
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 8595112610268
Značka: Glenmark
ŠÚKL kód: 56579
Veľkosť balenia: 210 x 20 ks
Věk: >15 rokov
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Zuby, dásně, Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Kosti, chrbtica, Horúčka
Originálny názov: ATARALGIN tbl 325 mg/130 mg/70 mg 1x20 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia