Lekáreň pre vaše zdravie a krásu!

Bioparox

Bioparox


(sprej 10 ml / 400 dávok)

Lokálne pôsobiace antibiotikum s dvoma nadstavcami do hrdla a do nosa.

Máte otázku? Poradíme Vám > FórumTento produkt je momentálne nedostupný

Výrobca: Servier

Popis Bioparox

Fusafungín má antibiotické a súčasne protizápalové účinky. Pôsobí iba miestne a nespôsobuje vznik rezistencie (schopnosť baktérií prežívať a množiť sa aj počas liečby). Znižuje opuchnutie sliznice a zmierňuje bolesť. Liek má formu mikroskopického aerosólu, jeho čiastočky sú veľmi malé a prenikajú do všetkých oblastí dýchacích ciest. BIOPAROX sa používa na miestnu liečbu zápalov a infekcií sliznice hltana a dýchacích ciest - nádcha, zápal prínosových dutín, angína, zápal hltana, zápal hrtana, zápal priedušnice a priedušiek. Môže sa používať aj po vybratí mandlí. Iba u ľahších ochorení sliznice dutiny ústnej, hltana, mandlí a horných dýchacích ciest môžete BIOPAROX použiť bez súhlasu lekára. Pri známkach celkovej infekcie (horúčka) sa liek používa len na odporúčanie lekára ako doplnková liečba pri súčasnej celkovej liečbe antibiotikami. Pri zápale hrtana, ktorý sa prejavuje predovšetkým chrapotom, zachrípnutím a štekavým kašľom sa BIOPAROX môže používať taktiež len na odporúčanie lekára.
Liek môžu užívať dospelí, mladiství. Deťom sa liek podáva od veku, kedy sú schopné spolupracovať pri podávaní roztokovej aerodisperzie (nie mladšie ako 30 mesiacov).

Účinná látka Bioparox:

Fusafunginum 0,500 g v 100 ml

Aplikačná forma Bioparox:

aer orn

EAN Bioparox:

3594457400034

ŠÚKL kód Bioparox:

26098

Poradňa a Fórum Poradňa

Chcete sa dozvedieť viac ? Napíšte nám. Náš farmaceut Vám odpovie max. do 7 pracovných dní.Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Otázky a odpovede lekárnička
PharmDr. Michaela Lichá

Otázka:
19.08.2016

dobry vecer.chcel by som sa opytat ci sa da bioparox pouzivat aj spolu megamox-om,lebo mi tabletky nezaberaju.DAKUJEM

Odpoveď:

Dobrý večer, ak Vám predpísané antibiotiká nezaberajú, je potrebná opätovná návšteva lekára, ktorý zhodnotí Váš zdravotný stav a predpíše Vám iné lieky. Bioparox je stiahnutý národnou autoritou Šukl kvôli vedľajším účinkom, preto by som neodporúčala (ak keď ho máte doma) používať ho. S pozdravm Mgr. Dominika Adamčáková

Otázka:
07.04.2016

dobry den,prosim vas aku dobu expiracie ma bioparox ktory predavate a dokedy bude v predaji?dakujem

Odpoveď:

Dobrý večer, momentálna exspirácia Bioparoxu je do 09/2017. Zatiaľ sa Bioparox predáva, ale kedže sa bude sťahovať z trhu, je dobré si ho zakúpiť čím skôr. Presný dátum stiahnutia z trhu vám ale neviem povedať. S pozdravom PharmDr. Michaela Lichá

Pridať recenziu

K tomuto produktu zatiaľ neboli pridané žiadne hodnotenia.

Produkt je zaradený aj v kategóriách
shop roku 2016 finalista
Prihlásenie do newslettra

Odporúčané produkty

Strepfen Med Citron 24

Strepfen Med Citron 24

(pastilky 24 ks)
Len: 6,36 €
Tantum Verde Forte

Tantum Verde Forte

(sprej 15 ml)
Len: 6,05 €