Lekáreň pre Vaše zdravie a krásu!

Lekáreň Pilulka24.sk > Deti > Dojčenské fľaše a príslušenstvo
Cena
Prihlásenie do newslettra

Dojčenské fľaše a príslušenstvo

(51)

Poradňa Poradňa

Chcete sa dozvedieť viac ? Napíšte nám. Náš farmaceut Vám odpovie max. do 7 pracovných dní.Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Otázky a odpovede lekárnička
Mgr. Dominika Krajňáková

Otázka:
08.04.2016

Dobrý deň, rada by som sa opýtala aký je najvhodnejší krém na leto pre maličké deti na tvár a na telo, predpokladám, že potrebujem s faktorom 50. ďakujem.

Odpoveď:

Dobrý deň, na trhu je viacero dobrých krémov pre malé detičky. Napríklad Bioderma Photoderm Mineral 50+ Sprej je vhodný už pre 6.mesačné deti. Tento sprej je vyrobený zo 100% minerálnych UVA a UVB ochranných filtrov (žiadne chemické filtre). Je dokonale prispôsobený jemnej detskej pokožke, pokožke alergickej na chemické filtre a pokožke netolerujúcej akýkoľvek typ slnečného žiarenia. Nesmie sa samozrejme striekať priamo na tvár, ale najprv nastriekať na ruky a až potom naniesť na tvár. Treba sa pritom vyhnúť aplikácii v okolí očí. Tiež dobrým produktom pre malé deti je Bioderma Photoderm Kid mlieko 50+. La Roche Posay má zas novinku Anthelios Dermo-Pediatrics SPF 50+ mlieko pre miminka, ktorý je vhodný už pre 6. mesačné detičky. Daylong má pre malé detičky v portfóliu krém so strednou ochranou (SPF 30) Daylong baby SPF 30, ktorý obsahuje výlučne fyzikálne UV filtre a bol vyvinutý špeciálne na ochranu malých detí a veľmi citlivej kože. Samozrejme treba mať na pamäti, že sa neodporuca vystavovat dojcata a male deti slnku. S pozdravom PharmDr. Michaela Lichá