Enerex Glukozamín sulfát 1500mg 90tbl.

-6 %

Enerex Glukozamín sulfát 1500mg 90tbl.

Doprava zadarmo

1500 mg glukozamín sulfátu bez sodíka. Prirodzená látka pre obnovu poškodenej kĺbnej chrupavky. 

Skladom 1-5 ks Môžete mať už vo štvrtok 9. 4. možnosti doručenia
23,40 € 25 €
Cena za 1 ks: 0.26 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 23.4 kreditov
4.0
5
4
3
2
1
4.0
5
4
3
2
1

Enerex Glukozamín sulfát 1500mg 90tbl.

Každá tableta obsahuje 1500 mg glukozamín sulfát (bez sodíka) .

  • prirodzená látka pre obnovu poškodenej kĺbnej chrupavky 
  • môže pomôcť pri liečbe degeneratívnych kĺbnych ochorení
  • môže pomôcť pri liečbe osteoartritídy
  • zmierňuje bolesti a zlepšuje funkciu kĺbov, pôsobí protizápalovo, zlepšuje hybnosť

Dávkovanie: pre dospelých 1 x denne 1 kapsula ako doplnok k strave.

Glukozamín je látka, ktorá sa prirodzene vytvára v organizme. Koncentruje sa v kĺbnej chrupavke, kde vytvára dlhšie reťazce, ktoré sa nazývajú glykosaminoglykány, ktoré tvoria základnú štruktúru zloženia chrupavky. Tieto reťazce  ďalej vytvárajú ešte väčšie  molekulárne štruktúry známe ako proteoglykány. Funkcia proteoglykánov spočíva v udržaní vody v kĺbnom priestore, aby nedochádzalo k vysúšaniu chrupaviek počas pohybu a podieľajú  sa tiež na ich vytváraní a obnove. Predpokladá sa, že majú regeneračné účinky na osteoartrózu, chránia kĺby a šľachy pred úrazom pri preťažení a zmierňujú zápal v kĺboch, šľachách, chrupavkách a mäkkých tkanivách. U niektorých ľudí dochádza ku kompletnej obnove poškodených tkanív, u iných dochádza k úľave od bolesti a zlepšeniu  pohyblivosti, pôsobia aj  preventívne. Glukozamín tiež podporuje vstup síry do chrupavky. Kvôli tomuto účinku môže byť GS najlepším zdrojom glukozamínu. Neschopnosť tvoriť glukozamín môže byť hlavnou príčinou vedúcou k osteoartritíde, najčastejšej forme artritídy (ide o degeneratívne ochorenie kĺbov).                          

Prejavy nedostatku: ukazuje sa, že niektorí ľudia vekom strácajú schopnosť vytvárať si dostatočné množstvo glukozamínu. Výsledkom je, že chrupavka stráca schopnosť absorbovať nárazy. Váhunosné kĺby ako sú kolenné, bedrové a kĺby na ruke sú najčastejšie postihnuté osteoartritídou. V postihnutých kĺboch je poškodená chrupavka nahradená tvorbou kostných pruhov na okrajoch kĺbov. Následkom je bolesť, deformita a obmedzenie pohybu. Začiatky osteoartritídy môžu byť veľmi mierne – prvým prejavom je ranná stuhnutosť. Ako choroba pokračuje, začína bolesť pri pohybe v postihnutom kĺbe, ktorá sa zhoršuje pri predĺženej aktivite a prestáva v pokoji.

Prínos GS: Jeho priaznivý účinok je priamy - podporuje tvorbu látok nevyhnutných pre vlastnú funkciu kĺbu a je zodpovedný za podporu opravy kĺbu. Detailné štúdie u ľudí užívali glukozamín sulfát v podobe tablety tohto produktu ukazujú, že absorpcia látok je na úrovni  až 98 %. Absorbovaný glukozamín potom ide priamo do kĺbu, kde je začlenený do spojivového tkaniva chrupavky, väziva a šliach.    

Dĺžka užívania: Zlepšenie po liečbe s GS trvá ešte 6-12 týždňov po ukončení liečby. Výsledky ukazujú, že GS by sa mal užívať dlhší čas alebo opakovane. Ale pre bezpečnosť a veľmi dobrú znášanlivosť GS je vhodný na dlhodobé alebo trvalé užívanie. Ak chceme obnoviť chrupavku a kĺbne štruktúry, je najlepšie požiť GS  skôr ako chondroitin sulfát, žraločiu chrupavku alebo mnohé iné. Je to kvôli lepšej absorpcii  a využitiu GS v tele.  Chrupavkové výťažky, žraločia chrupavka a chondroitin sulfát  tvoria zložité veľké molekuly, ktoré sa veľmi ťažko vstrebávajú. Absorpcia chondroitin sulfátu - najmenšej molekuly z nich - sa odhaduje na 0-8%. Naproti tomu detailné  farmakologické štúdie na zvieratách a ľuďoch ukázali 98% GS podaného tabletami sa absorbuje. 

Pozrite tiež ďalšie výrobky značky Enerex, ktoré sú v kategóriách Doplnky stravy, Kosti a kĺbová výživa a Pohyb a celkové zdravie. Produkt teraz kúpite so zľavou 6 %.

EAN: 628557341508
Značka: Enerex
Velikost balení: 90 ks
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Doplnok stravy
Časť tela: Kĺby, Chrupavka, Šľachy
Na čo je: Na bolesť, Na zápaly, Na kĺby a šľachy
Originálny názov: Enerex Glukozamín sulfát 1500mg 90tbl.
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

4.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Karol F. 25. 10. 2019 15:51
Kolenný kĺby je pohyblivejší. Bolestí sa zmiernili.
alex a. 17. 4. 2018 07:45
dobry produkt!!!
EAN: 628557341508
Značka: Enerex
Velikost balení: 90 ks
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Doplnok stravy
Časť tela: Kĺby, Chrupavka, Šľachy
Na čo je: Na bolesť, Na zápaly, Na kĺby a šľachy
Originálny názov: Enerex Glukozamín sulfát 1500mg 90tbl.
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia