Lekáreň pre vaše zdravie a krásu!

Etrixenal 250 mg

Etrixenal 250 mg


(tbl 1x20 ks)

Tento liek obsahuje liečivo nazývané naproxen. Je to „nesteroidný protizápalový liek“ alebo NSAID (z anglického slova Non Steroidal Anti Inflammatory Drug).

Máte otázku? Poradíme Vám > FórumNa sklade (ihneď k odberu)
Doprava Bratislava ZADARMO nad 9,90 €
Doprava Slovensko ZADARMO nad 9,90 €

Naša cena (s DPH):
5,22 €
Bežná cena: 6,50 €
Ušetríte 1,28 €
ks

Výrobca: Walmark

Popis Etrixenal 250 mg

Tento liek môže zmierňovať bolesť, opuch, sčervenenie a pálenie (zápal). Používa sa u dospelých na krátkodobé zmiernenie náhlej miernej alebo stredne silnej bolesti svalov, kĺbov a šliach spôsobenej napr. zraneniami.

Dávkovanie a dávkovacie schémy
Zvyčajná začiatočná dávka u dospelých je 2 tablety, následne podľa potreby 1 tableta každých 6-8 hodín. Bez konzultácie s lekárom neužívať viac ako 3 tablety denne. U starších pacientov, pacientov s poruchou funkcie pečene alebo obličiek sa má opatrne používať najnižšia účinná dávka počas najkratšieho možného času. Liek je kontraindikovaný u pacientov s východiskovou hodnotou klírensu kreatinínu menej ako 30 ml/min. Liek je určený len na krátkodobú liečbu. Ak sa príznaky nezlepšia po 7 dňoch liečby, pacient sa má poradiť s lekárom.

Spôsob použitia
Tablety sa užívajú s jedlom alebo tesne po jedle a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Tablety majú deliacu ryhu, ktorá umožňuje deliť tabletu na rovnaké dávky. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami uvedené vyššie.

Upozornenie
V treťom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné (rozhodne lekár). Ak sa liek používa u žien, ktoré chcú otehotnieť alebo počas prvého a druhého trimestra, dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia. Liek môže narušiť plodnosť u žien pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby) a neodporúča sa ženám, ktoré plánujú otehotnieť, majú ťažkosti s otehotnením alebo sa podrobujú vyšetreniam na neplodnosť. U dojčiacich žien sa liek neodporúča. U detí do 18 rokov sa liek neodporúča. Liek sa nesmie použiť u pacientov s peptickým vredom aktívnym alebo v anamnéze alebo aktívnym gastrointestinálnym krvácaním. Pacienti s nekontrolovanou hypertenziou, kongestívnym srdcovým zlyhaním, diagnostikovanou ischemickou chorobou srdca, periférnym arteriálnym a/alebo cerebrovaskulárnym ochorením majú byť liečení naproxénom iba po rozhodnutí lekára. Liek môže spôsobiť nežiaduce účinky ako je ospalosť, závrat, poruchy videnia. Pri ich výskyte pacienti nemajú viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje. Odporúča sa liečbu naproxénom dočasne prerušiť 48 hodín pred vykonaním testov funkcie nadobličiek, pretože naproxén môže interferovať s niektorými testami na prítomnosť 17-ketosteroidov. Rovnako môže interferovať s niektorými vyšetreniami moču na prítomnosť kyseliny 5-hydroxyindoloctovej. Počas liečby sa môžu vyskytnúť fotosenzitívne reakcie (frekvencia výskytu nie je známa). Tablety obsahujú laktózu.

Balenie: 20 tabliet.

Aplikačná forma Etrixenal 250 mg:

otc

EAN Etrixenal 250 mg:

8596024002172

ŠÚKL kód Etrixenal 250 mg:

2153B

Príbalový leták Etrixenal 250 mg (písomna informácia pre používateľov) Etrixenal 250 mg:

ww.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/pomocne-stranky/save-dokument?page_id=637&dok_id=360343&filetype=doc

Poradňa a Fórum Poradňa

Chcete sa dozvedieť viac ? Napíšte nám. Náš farmaceut Vám odpovie max. do 7 pracovných dní.Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Otázky a odpovede lekárnička
Mgr. Dominika Krajňáková
Pridať recenziu

K tomuto produktu zatiaľ neboli pridané žiadne hodnotenia.

Produkt je zaradený aj v kategóriách
shop roku 2016 finalista
Prihlásenie do newslettra