Lekáreň pre Vaše zdravie a krásu!

Lekáreň Pilulka24.sk > Tehotenstvo a dojčenie > Výživové doplnky pre tehotné a dojčiace ženy (26) > Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamin D3 Duopack + darček

Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamin D3 Duopack + darček

Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamin D3 Duopack + darček


(tbl 60 + cps 60 + darček)

Výživový doplnok vyvinutý špeciálne na pokrytie zmenenej potreby príjmu dôležitých látok od 13. týždňa tehotenstva. Teraz navyše s darčekom: Bi-oil 25 ml.

Máte otázku? Poradíme Vám > FórumNa sklade (ihneď k odberu)
Doprava Slovensko ZADARMO nad 9,90 €

Naša cena (s DPH):
40,98 €
Bežná cena: 45,92 €
Ušetríte 4,94 €
ks

Výrobca: MERCK spol. s r.o.

Popis Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamin D3 Duopack + darček

V 13. týždni je telo tvojho dieťatka už kompletne vyvinuté a ďalší vývoj napreduje doslova míľovými krokmi. Prejdi na FEMIBION 2.

FEMIBION 2 bol vyvinutý špeciálne pre udržanie účinnej hladiny folátov* a omega-3 mastnej kyseliny od 13. týždňa tehotenstva až do ukončenia dojčenia. FEMIBION 2 obsahuje 400 µg folátov (kyselina listová a Metafolin®) a ďalšie dôležité látky pre teba a pre dieťa, ako vitamíny skupiny B, C, E, vitamín D3 a jód. FEMIBION 2 obsahuje aj dôležitú omega-3 mastnú kyselinu DHA **. Pravidelný príjem tejto omega-3 mastnej kyseliny od 13. týždňa tehotenstva má pozitívny vplyv na vývoj mozgu a zraku dieťaťa.

Odporúčané dávkovanie

Denne užívaj jednu tabletu a 1 kapsulu spolu s hlavným jedlom a zapi pohárom vody.

Informácie o prípravku

FEMIBION 1 Plánovanie & Tehotenstvo je dostupný v 2 baleniach: 30 dní, 60 dní.

Ďalšie informácie o tomto prípravku nájdeš v príbalovom letáku.

Balenie: 60 tabliet + 60 kapsúl

Od 13. týždňa tehotenstva je okrem folátov (kyselina listová a Metafolin) dôležitá aj kyselina DHA (kyselina dokozahexaénová). Táto esenciálna omega-3 mastná kyselina podporuje vývoj mozgu a zraku tvojho dieťatka.

*Foláty (kyselina listová a patentovaná látka Metafolin®) hrajú dôležitú úlohu pri delení buniek, tvorbe krviniek, raste a vývoji placenty. Placenta zásobuje tvoje nenarodené dieťa všetkými dôležitými živinami. Dodatočným užívaním kyseliny listovej doplníš hladinu folátov vo svojom tele. Nízke hladiny folátov sú rizikovým faktorom pre vznik poškodení nervovej sústavy plodu. Odborníci preto radia denne užívať zvýšenú dávku kyseliny listovej o 400 µg už jeden mesiac pred počatím a tri mesiace po počatí. Súvis nízkej hladiny kyseliny listovej v tele matky a poruchami neurálnej trubice (kanálik miechy) je vedecky podložený. Riziko vzniku takýchto porúch môže okrem nízkej hladiny folátov súvisieť aj s ďalšími faktormi (napríklad dedičnými).

Upozornenie

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Uchovávať na suchom mieste pri teplote do 25 °C. Uskladňovať mimo dosahu malých detí. Tablety obsahujú maltodextrín, nemali by sa užívať pri zriedkavých dedičných poruchách ako je sacharázo-izomaltázová deficiencia a glukózovo-galaktózová malabsorpcia. Kapsuly obsahujú rybí olej a rybaciu želatínu, pri alergii na ryby je potrebné vyhnúť sa ich užívaniu. Prípravok sa nemá užívať pri známej precitlivenosti na akúkoľvek zložku a pri hypertyreóze (zvýšenej činnosti štítnej žľazy).

Zloženie Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamin D3 Duopack + darček

KYSELINA LISTOVÁ synteticky vyrábaný vitamín B, ktorý sa v tele musí premeniť na folát. Ľudské telo potrebuje folát na rast a delenie buniek. Nakoľko foláty sa získavajú z potravy, odporúča sa užívať kyselinu listovú. Avšak nie všetky ženy sú schopné kyselinu listovú úplne využiť (organizmus takmer 50 % žien nedokáže z genetických príčin premeniť kyselinu listovú na folát).
METAFOLIN® špeciálna forma kyseliny listovej, vyvinutá a patentovaná spoločnosťou Merck, ktorú využije každá žena na 100%. Podporuje zdravý vývoj plodu od obdobia plánovania a počas tehotenstva. Metafolin® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Merck KGaA, Darmstadt,
DHA kyselina dokozahexaénová (DHA) je omega-3 nenasýtená mastná kyselina, ktorú si naše telo nedokáže vytvorit samo. Jej spotreba sa zvyšuje od 13. týždňa tehotenstva. Prispieva k normálnemu vývoju mozgu plodu a dojčených dojčiat a zraku dojčiat. Priaznivý účinok sa dosiahne pri dennom príjme 200 mg DHA navyše k odporúčanému dennému príjmu omega-3 mastných kyselín.
JÓD prispieva k správnej tvorbe hormónov štítnej žľazy, k správnej kognitívnej funkcii a k správnemu fungovaniu štítnej žľazy.
VITAMÍN B1, VITAMÍN B2 a BIOTÍN prispievajú k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie a k správnemu fungovaniu nervového systému.
VITAMÍN B6 a VITAMÍN B12 prispievajú k správnej látkovej premene homocysteínu a k správnej tvorbe červených krviniek.
NIACÍN a KYSELINA PANTOTÉNOVÁ prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy.
VITAMÍN C prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému a zvyšuje vstrebávanie železa.
VITAMÍN D3 sa podieľa na správnom delení buniek, prispieva k normálnej funkcii imunitného systému a k udržaniu zdravých kostí a zubov.
VITAMÍN E prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.
Neobsahuje lepok ani laktózu.

Forma Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamin D3 Duopack + darček:

tbl 60 + cps 60 + darček

EAN Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamin D3 Duopack + darček:

8588003036124
Upozornenie: Femibion 2 Kyselina listová a Metafolin+DHA+Vitamin D3 Duopack + darček je výživový doplnok. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy!

Poradňa a Fórum Poradňa

Chcete sa dozvedieť viac ? Napíšte nám. Náš farmaceut Vám odpovie max. do 7 pracovných dní.Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Otázky a odpovede lekárnička
Mgr. Dominika Krajňáková
Pridať recenziu

K tomuto produktu zatiaľ neboli pridané žiadne hodnotenia.

Produkt je zaradený aj v kategóriách
shop roku 2016 finalista
Prihlásenie do newslettra