Flixonel 50 mikrogramov/dávka aer nau 60 dávok

-15 %

Flixonel 50 mikrogramov/dávka aer nau 60 dávok

Liečivom je flutikazónpropionát, kortikosteroid, ktorý má pri každodennom používaní protizápalový účinok. Táto nosová aerodisperzia pomáha udržiavať pod kontrolou reakcie vášho tela na alergény („spúšťače“) v prostredí.

Skladom > 5 ks Môžete mať už v pondelok 10. 8. možnosti doručenia
13,64 € 16 €
Cena za 1 ks: 0.23 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 13.64 kreditov
5.0
5
4
3
2
1
5.0
5
4
3
2
1

Flixonel 50 mikrogramov/dávka aer nau 60 dávok

  • Liek sa používa u dospelých vo veku od 18 rokov na liečbu alergických príznakov sennej nádchy a iných alergií spôsobených alergénmi prenášanými vzduchom, akými sú alergie na zvieratá, prachové roztoče a spóry (výtrusy) plesní
  • Liek zmierňuje príznaky zahŕňajúce kýchanie, svrbenie a slzenie očí a vodnatý výtok z nosa, svrbenie v nose alebo upchatý nos, a to počas až 24 hodín

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí vo veku od 18 rokov

Odporúčanou dávkou sú dva vstreky do každej nosovej dierky jedenkrát denne (200 mikrogramov flutikazónpropionátu), najlepšie ráno. V prípade závažných príznakov môžu byť potrebné dva vstreky do každej nosovej dierky dvakrát denne, ale takéto použitie môže byť len krátkodobé. Keď sú príznaky pod kontrolou, môže sa používať jeden vstrek do každej nosovej dierky jedenkrát denne ako udržiavacia dávka. Ak sa príznaky vrátia, dávka sa môže náležite zvýšiť.

Pri vynechaní dávky, postačí, ak sa ďalšia dávka užije vo zvyčajnom čase. Nepoužívať dvojnásobnú dávku.

Vždy sa má používať najnižšia dávka, pri ktorej sa udržuje efektívna kontrola príznakov.
Maximálna denná dávka nemá prekročiť štyri vstreky do každej nosovej dierky.

U niektorých pacientov sa úplný účinok liečby nemusí dosiahnuť v priebehu niekoľkých dní po začatí liečby, a preto môže byť potrebné, aby sa liečba pacientov so sezónnou alergickou rinitídou v anamnéze začala niekoľko dní pred predpokladaným začiatkom peľovej sezóny, aby sa pomohlo predísť vzniku príznakov. Na dosiahnutie úplného liečebného účinku sa odporúča pravidelné používanie lieku. Liečba nemá trvať dlhšie ako obdobie expozície alergénom.

U niektorých ľudí môže byť na dosiahnutie maximálneho účinku potrebná neprerušovaná liečba trvajúca 3 ‑ 4 dni.

Ak do 7 dní liečby nedôjde k zlepšeniu, je potrebné liečbu ukončiť a vyhľadať lekára. Bez odporúčania lekára sa tento liek nemá používať nepretržite dlhšie ako 3 mesiace.

Spôsob použitia

Liek sa môže používať v ktorejkoľvek dennej dobe, s jedlom alebo bez jedla. Tento liek je určený len na aplikáciu do nosa. Nemá sa aplikovať do očí ani do úst.

Pred použitím sa fľaškou jemne potrasie. Skôr ako sa nová fľaška použije prvýkrát, alebo ak sa fľaška nejaký čas nepoužívala, je potrebné ju pripraviť na opätovné použitie stláčaním aplikátora, až kým sa nezačne tvoriť jemný aerosól. Nosová aerodisperzia sa používa tak, že sa aplikátor vloží do jednej nosovej dierky, kým druhá nosová dierka sa pritlačí prstom. Treba sa pritom uistiť, že aplikátor smeruje mimo nosovej priehradky. Nosová aerodisperzia sa vstrekne do nosovej dierky za súčasného nádychu nosom a následne je potrebné vydýchnuť ústami.

Upozornenie

Liek sa môže používať u gravidných žien až po zvážení možných prínosov lieku oproti možným rizikám. Preto majú gravidné ženy používať tento liek len na odporúčanie lekára.
Pri použití tohto lieku u dojčiacich matiek sa musia zvážiť prínosy liečby pre matku oproti možným rizikám pre dieťa. Preto majú dojčiace ženy používať tento liek len na odporúčanie lekára.
Liek nemajú používať deti a dospievajúci do 18 rokov kvôli chýbajúcim skúsenostiam.
Predtým, ako sa liek začne používať, je potrebné informovať lekára o súbežnom používania liekov s obsahom kortikosteroidov.

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.

Skúste tiež ďalšie produkty značky Flixonel, ktoré nájdete v kategóriách Voľnopredajné lieky. Tovar ohodnotilo 8 zákazníkov a 100 % z nich by ho odporúčalo aj ostatným. Výrobok je teraz v zľave 15 %. Flixonel 50 mikrogramov/dávka aer nau 60 dávok je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 5561B.

EAN: 5054563044938
Značka: Flixonel
ŠÚKL kód: 5561B
Cesta podania: Nazálne - do nosa
Forma: Sprej
Pre: Pre dospelých
Trápi ma: Alergie, Nádcha
Časť tela: Nos
Veľkosť balenia: 60 ks
Originálny názov: Flixonel 50 mikrogramov/dávka aer nau 1x60 dávok
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Klaudia H. 26. 6. 2020 15:53
Bola som zo začiatku skeptická, že by mi len nejaké kvapky mohli pomôcť. No, musela som zistiť, že flixonel skutočne zaberá. Už tri roky ho užívam každé leto a veľmi mi zmierni príznaky alergie.
Jana S. 5. 5. 2020 14:40
Skvele balenie za dobru cenu. Alergik urcite viac oceni ako tabletky :)
Diana 18. 2. 2020 10:33
S Flixonelom som velmi spokojna. Mne tento nosovy sprej naozaj zabera pri alergickej nadche. Dala by som aj 10hviezdiciek.
Katarína Š. 14. 2. 2020 17:01
Jediný spej do nosa proti alergickej nádche, ktorý skutočne zaberá.
Martina . 14. 11. 2019 14:26
Spokojná
Zuzana P. 14. 11. 2019 06:12
super voľno predajný liek, funguje na príznaky alergickej a chronickej nádchy - potlačuje svrbenie, kýchanie
Jana K. 11. 11. 2019 18:24
super na alergickú nádchu
Martina R. 30. 10. 2019 11:41
odprúčam
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 5054563044938
Značka: Flixonel
ŠÚKL kód: 5561B
Cesta podania: Nazálne - do nosa
Forma: Sprej
Pre: Pre dospelých
Trápi ma: Alergie, Nádcha
Časť tela: Nos
Veľkosť balenia: 60 ks
Originálny názov: Flixonel 50 mikrogramov/dávka aer nau 1x60 dávok
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia