GS Ovultest ovulačný test samodiagnostický 3 ks

GS Ovultest ovulačný test samodiagnostický 3 ks

GS Ovultest je rýchly ovulačný test, ktorý môžete vykonávať Vy sama. Zisťuje zvýšenú hladinu luteinizačného hormónu (LH), ktorá sa objavuje v moči krátko pred ovuláciou. Vďaka tomu Vám umožňuje spoľahlivo zistiť Vaše plodné dni, a zvýšiť tak pravdepodobnosť otehotnenia.

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

GS Ovultest ovulačný test samodiagnostický 3 ks

Ako funguje GS Ovultest?
Luteinizačný hormón (LH) sa vytvára v podväzku mozgovom a u žien v plodnom veku slúži k vyvolaniu ovulácie – uvoľnenie zrelého vajíčka z vaječníka. K tomu dochádza približne dva týždne pred pravidelným menštruačným krvácaním. V tomto okamžiku je najvyššia pravdepodobnosť otehotnieť po nechránenom pohlavnom styku – tzv. plodné dni. Vysoká hladina luteinizačného hormónu Vaše plodné dni presne signalizuje. Po ponorení ovulačného testu do vzorky moču, ktorá obsahuje LH, sa objaví farebný prúžok (Vyhodnotenie uvedené nižšie). Pokiaľ je test vykonaný správnym spôsobom, objaví sa v kontrolnej oblasti ešte jeden farebný prúžok (slúži ku kontrole správnosti vykonania).

Určenie začiatku testovania
Pre plánovanie tehotenstva je dôležité poznať dĺžku svojho menštruačného cyklu, teda dĺžku obdobia medzi dvoma začiatkami pravidelného menštruačného krvácania. Pretože sa dĺžka cyklu u jednotlivých žien líši, pozrite sa do tabuľky uvedenej nižšie, z ktorej zistíte, koľký deň po začiatku krvácania je potrebné začať odobrať vzorky moču a vykonať test. Test vykonávajte po dobu až 5 po sebe nasledujúcich dní, resp. do dosiahnutia maximálnej hladiny LH. Týmto spôsobom predpoviete ovuláciu a zistíte najvhodnejší čas pre otehotnenie. Pokiaľ je Váš menštruačný cyklus kratší ako 21 dní alebo dlhší ako 38 dní, navštívte svojho ženského lekára a riaďte sa jeho pokynmi. S lekárom sa rovnako poraďte, ak máte nepravidelný cyklus.

Kedy je vhodné test vykonávať
Pokiaľ je to možné, vykonávajte test vždy v rovnakú dennú dobu. Dve hodiny pred vykonaním testu obmedzte príjem tekutín.

Zloženie:
Monoklonálne protilátky proti LH

Odporúčané dávkovanie:
Jednorazové použitie

Účel použitia:
Diagnostický prostriedok in vitro, určený k samotestovaniu, kvalitatívne stanovenie LH v moči. Nepoužívajte tento test pokiaľ užívate lieky, ktoré môžu skresliť jeho výsledky. Ide predovšetkým o hormonálne lieky obsahujúce LH alebo hCG. Test nebude rovnako správne fungovať v tehotenstve, po menopauze alebo pri užívaní hormonálnej antikoncepcie. Pred vykonaním testu si starostlivo prečítajte pokyny pre použitie a uistite sa, že ste im správne porozumela. Venujte pozornosť umiesteniu testovacieho a kontrolného prúžka. Nepoužívajte po uplynutí odporúčaného dátumu spotreby vyznačeného na obale. Nepoužívajte, pokiaľ je ochranné vrecúško poškodené alebo otvorené. Použite test bezprostredne po otvorení vrecúška. Dlhodobé vystavenie prúžka vzdušnej vlhkosti narúša jeho funkčnosť. Nedotýkajte sa miesta, kde sa objavujú prúžky.

Uschovávanie:
V pôvodnom obale pri teplote 4–30 ºC, nezmrazovať.

Údaje o hmotnosti a veľkosti balenia:
3 ks ovulačného testu

Ako presný je GS Ovultest?

GS Ovultest je na viac ako 99 % presný pri zisťovaní zvýšenej hladiny hormónu LH. To znamená, že pri dodržaní návodu na použitie je vysoká presnosť a spoľahlivosť získaných výsledkov. Tehotenstvo možno zistiť od prvého dňa predpokladanej menštruácie. Použite GS Mamatest alebo GS Mamatest Comfort s komfortnou aplikáciou pre včasné zistenie tehotenstva.

Pozrite tiež ďalšie výrobky značky GS, ktoré sú v kategóriách Pre budúce mamičky, Ovulačné testy a Matka a dieťa. Výrobok kúpite so zľavou 13 %. GS Ovultest ovulačný test samodiagnostický 3 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom P90641.

EAN: 8594032756025
Značka: GS
Produktová rada: Ovultest
ŠÚKL kód: P90641
Veľkosť balenia: 3 ks
Pre: Pre ženy
Originálny názov: GS Ovultest ovulačný test samodiagnostický 1x3 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
EAN: 8594032756025
Značka: GS
Produktová rada: Ovultest
ŠÚKL kód: P90641
Veľkosť balenia: 3 ks
Pre: Pre ženy
Originálny názov: GS Ovultest ovulačný test samodiagnostický 1x3 ks
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia