Lekáreň pre Vaše zdravie a krásu!

Lekáreň Pilulka24.sk > Kozmetika > Prípravky na opaľovanie, po opaľovaní
Cena
Prihlásenie do newslettra

Prípravky na opaľovanie, po opaľovaní

(122)

Základom je primeraná ochrana pokožky pred agresívnym slnkom. Ak sa chystáte k vode alebo na hory, kde je UV žiarenie vysoké, vyzbrojte svoju pokožku dostatočne vysokým UV faktorom. Opaľovacím krémom sa natrite ešte skôr ako opustíte svoj domov, ideálne aspoň 20 minút pred tým, ako vystavíte svoju pokožku priamemu slnku. (čítať ďalej)

Poradňa Poradňa

Chcete sa dozvedieť viac ? Napíšte nám. Náš farmaceut Vám odpovie max. do 7 pracovných dní.Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Otázka:
08.05.2016

Dobrý deň viete mi poradiť nejaký opaľovací krém na mastnú pleť? Dobre by bolo keby je nekomedogénny. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď:

Dobrý deň, na mastnú pleť so sklonom ku akné je na trhu viacero produktov. Z Biodermy je to Photoderm AKN Mat SPF 30, ktorý reguluje kvalitu mazu, brání upchávaniu pórov, čiže je nekomedogénny a bráni vzniku nedokonalostí, ktoré sa často zhoršujú po vystavení pokožky slnečnému žiareniu. Zároveň poskytuje vysokú fotoprotekciu. Z Daylongu je to buď Daylong sensitive SPF 30 Gel-spray alebo Daylong sensitive SPF 50+. Daylong sensitive gély neobsahujú tuky a emulgátory a sú veľmi vhodné pre mastnú a citlivú pleť. Z La Roche-Posay sú to zmatňujúce gél-krémy Anthelios XL SPF 30 a Anthelios XL SPF 50+. A z Eucerinu sú to Eucerin Sun zmatňujúca emulzia na opaľovanie na tvár SPF 30 a SPF 50+. Každá pleť je iná a každej pleti sedí iná značka, takže treba aby ste odskúšali, ktorá značka Vám najlpešie sadne. S pozdravom PharmDr. Michaela Lichá