Lekáreň pre Vaše zdravie a krásu!

Lekáreň Pilulka24.sk > Zdravý životný štýl > Nicorette (10) > Nicorette Spray 1mg/dávka

Nicorette Spray 1mg/dávka

Nicorette Spray 1mg/dávka


(2 x 13,2 ml (2 x 150 dávok))

Nicorette Spray je určený na liečbu závislosti od tabaku u dospelých, zmiernením abstinenčných príznakov zahrňujúcich túžbu, pri snahe o ukončenie fajčenia.

Máte otázku? Poradíme Vám > FórumNa sklade (ihneď k odberu)
Doprava Slovensko ZADARMO nad 9,90 €

Naša cena (s DPH):
27,61 €
Bežná cena: 28,60 €
Ušetríte 0,99 €
ks

Výrobca: Johnson & Johnson

Popis Nicorette Spray 1mg/dávka

Konečným cieľom je trvalé odvyknutie si od tabaku. Nicorette Spray sa má prednostne používať v spojení s behaviorálnym podporným programom.

Cenovo výhodné balenie 2x13,2 ml.

Užívanie:
Počas liečby liekom Nicorette Spray úplne prestaňte fajčiť. Sprej sa má podávať počas 1-6 týždňov v množstve 1 až 2 dávky spreja v čase, kedy by ste normálne fajčili cigaretu /mali túžbu po fajčení.

Krok I: Týždne 1-6
Užite 1 alebo 2 dávky spreja v čase, kedy by ste normálne fajčili cigaretu alebo keď sa Vám zažiada. Ak po jednej dávke nie je do niekoľkých minút túžba pod kontrolou, užite druhú dávku spreja. Ak sú potrebné 2 dávky spreja, ďalšie dávky možno podať ako 2 po sebe idúce dávky spreja.
Väčšina fajčiarov bude potrebovať 1-2 dávky spreja každých 30 minút až 1 hodinu.

Krok II: Týždne 7-9
Začnite znižovať počet dávok spreja za deň. Ku koncu 9. týždňa užívajte POLOVICU priemerného počtu dávok spreja denne, ktoré ste užívali pri Kroku I.

Krok III: Týždne 10-12
Pokračujte v znižovaní počtu dávok spreja za deň tak, že počas 12. týždňa už neužívate viac ako 4 dávky spreja denne. Ak ste znížili dávkovanie na 2-4 dávky spreja denne, treba orálnu aerodisperziu vysadiť.

Aby sa uľahčilo ostať nefajčiarom môžu pacienti aj po Kroku III pokračovať v užívaní orálnej aerodisperzie v situáciách, keď majú silné nutkanie fajčiť. Pri nutkaní fajčiť je možné užiť jednu dávku spreja, a ak táto do niekoľkých minút nepomôže, možno užiť druhú dávku. Počas tejto fázy sa nemajú užívať viac ako štyri dávky denne.
Pravidelné užívanie orálnej aerodisperzie počas viac ako 6 mesiacov sa vo všeobecnosti neodporúča. Niektorí bývalí fajčiari môžu potrebovať dlhšiu liečbu orálnou aerodisperziou, aby sa vyhli návratu k fajčeniu. Všetku zostávajúcu orálnu aerodisperziu si treba odložiť na použitie v prípade náhlej túžby.

EAN Nicorette Spray 1mg/dávka:

3574661454078

ŠÚKL kód Nicorette Spray 1mg/dávka:

3018A

Príbalový leták Nicorette Spray 1mg/dávka (písomna informácia pre používateľov) Nicorette Spray 1mg/dávka:

ww.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/pomocne-stranky/save-dokument?page_id=637&dok_id=524522&filetype=docx

Poradňa a Fórum Poradňa

Chcete sa dozvedieť viac ? Napíšte nám. Náš farmaceut Vám odpovie max. do 7 pracovných dní.Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Otázky a odpovede lekárnička
Mgr. Dominika Krajňáková
Pridať recenziu

K tomuto produktu zatiaľ neboli pridané žiadne hodnotenia.

Produkt je zaradený aj v kategóriách
shop roku 2016 finalista
Prihlásenie do newslettra