×
Pilulka24.sk online lekáreň
Stiahnite si mobilnú aplikáciu
Stiahnuť
NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 10 ks
NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 10 ks
4,54 €

NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 10 ks

NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 10 ks

Nurofen pre deti čapíky obsahuje 125 mg ibuprofénu.  Ibuprofén patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidové antiflogistiká. Tieto lieky účinkujú tak, že menia spôsob akým organizmus reaguje na bolesť, opuchy a vysokú telesnú teplotu.

Skladom > 5 ks Môžete mať už vo štvrtok 14. 11. možnosti doručenia
4,54 €
Nákupom získate 4.54 kreditov
5.0
5
4
3
2
1

NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 10 ks

Kontraindikácie

  • Liek nepoužívajte, keď ste alergický (precitlivený) na liečivo ibuprofén alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek lieku NUROFEN pre deti čapíky 125 mg
  • Ďalej liek nepoužívajte, ak ste po užití kyseliny acetylsalicylovej alebo na iných podobných analgetík (NSAID) u seba pozorovali dýchavičnosť, astmu, rinitídu (alergickú nádchu) alebo žihľavku a ak trpíte alebo ste trpeli krvácaním do zažívacieho traktu  alebo perforáciou v súvislosti s užívaním tohto lieku        
  • Ak v súčasnosti trpíte alebo ste niekedy trpeli žalúdočnými vredmi alebo krvácaním do žalúdka, ak trpíte ťažkým zlyhaním pečene, ľadvín alebo srdca, ak ste v poslednom trimestri gravidity liek nepoužívajte
  • Ak deti majú menšiu telesnú hmotnosť ako 12,5 kg (sú približne vo veku 2 rokov) liek nepoužívajte

Dávkovanie

  • NUROFEN pre deti čapíky 125 mg majú užívať iba deti od 2 rokov veku, s minimálnou telesnou hmotnosťou 12,5 kg. Maximálna celková denná dávka ibuprofenu predstavuje 20 – 30 mg na kilogram telesnej hmotnosti, rozdelených do 3 až 4 čiastkových dávok
  • Pre použitie lieku NUROFEN pre deti čapíky 125 mg  pre deti sa môžete riadiť nasledujúcim návodom (telesná hmotnosť dieťaťa je tu dôležitejšia ako jeho vek)

Telesná hmotnosť dieťaťa 

           (vek)

Dávka

 

Ako často?

12,5 až 17 kg

(približne 2 až 4 roky)

1 čapík

Podľa potreby najskôr po 6 – 8 hodinách ďalší

čapík, počas 24-hodinového cyklu maximálne

3 čapíky

17 až 20,5 kg

(približne 4 až 6 rokov)

1 čapík

Podľa potreby najskôr po 6 hodinách ďalší čapík,  

počas 24-hodinovom cyklu maximálne 4 čapíky

Čapíky sú určené na aplikáciu do konečníka, pričom najprv sa zavedie špička čapíka. Pred zavedením niekedy pomôže, keď čapík zahrejete v dlaniach.

NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sa má podávať maximálne 3 dni. Ak príznaky ochorenia pretrvávajú, alebo sa zhoršujú, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

Pri hodnotení vedľajších účinkov sa používajú nasledovné údaje o  frekvencii ich výskytu

Veľmi časté:            postihujú viac ako 1 z 10 pacientov

Časté:                      postihujú 1 až 10 pacientov zo 100

Menej časté:            postihujú 1 až 10 pacientov z 1000

Zriedkavé:               postihujú 1 až 10 pacientov z 10000,

Veľmi zriedkavé:    postihujú menej ako 1 pacienta u 10000 pacientov, neznáme (z dostupných

                                  údajov)

Zloženie

  • Liečivo je ibuprofen. 1 čapík obsahuje 125 mg ibuprofenu
  • Ďalšou zložkou je stužený tuk

Balenie: 10 čípkov

Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.  

Pozrite tiež ostatné produkty značky Nurofen, ktoré sú v kategóriách Voľnopredajné lieky, Dýchacia sústava a Horúčka. NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 10 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 92726.

EAN: 5000158069411
Značka: Nurofen
ŠÚKL kód: 92726
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Rektálne
Pre: Pre deti
Forma: Čapík
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Horúčka, Chrípka a nachladnutie, Opuchy, odreniny, pomliaždeniny, Zuby, dásně
Velikost balení: 10 ks
Věk: 2 - year
Originálny názov: NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 1x10 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Miloš K. 9. 6. 2015 20:42
Zaberá na vysokú teplotu veľmi rýchlo, účinok už za 30 minút, čo v ťažkých chvíľach pri deťoch, je veľmi cenné.

Doplňujúce informácie

EAN: 5000158069411
Značka: Nurofen
ŠÚKL kód: 92726
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Rektálne
Pre: Pre deti
Forma: Čapík
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Horúčka, Chrípka a nachladnutie, Opuchy, odreniny, pomliaždeniny, Zuby, dásně
Velikost balení: 10 ks
Věk: 2 - year
Originálny názov: NUROFEN pre deti čapíky 125 mg sup 1x10 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia