PARALEN SUS sus por 100 ml

PARALEN SUS sus por 100 ml

Znižuje horúčku, tlmí bolesť.

Na sklade v utorok 10. 12. Môžete mať už v stredu 11. 12. možnosti doručenia
4,25 €
Nákupom získate 4.25 kreditov
5.0
5
4
3
2
1

PARALEN SUS sus por 100 ml

PARALEN® SUS
(paracetamol)
perorálna suspenzia
Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu, pretože obsahuje pre Vás dôležité informácie.
Tento liek je dostupný bez lekárskeho predpisu. Avšak aj tak musíte užívať Paralen® sus obozretne, aby sa dosiahli čo najlepšie výsledky.
- Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali.
- Ak potrebujete ďalšie informácie alebo radu, obráťte sa na svojho lekárnika.
- Ak príznaky (horúčka, bolesť) do 2 dní neustúpia, alebo naopak sa zhoršia, prípadne sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom podávaní lieku dieťaťu s lekárom. U dojčiat sa s lekárom poraďte bez meškania, aj keď liek podáte na zmiernenie horúčky.
- Ak začnete pociťovať akýkoľvek vedľajší účinok ako závažný alebo ak spozorujete vedľajšie účinky, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľov, povedzte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
V tejto písomnej informácii pre používateľov sa dozviete:
1. Čo je Paralen® sus a na čo sa používa
2. Skôr ako užijete Paralen® sus
3. Ako užívať Paralen® sus
4. Možné vedľajšie účinky
5. Ako uchovávať Paralen® sus
6. Ďalšie informácie
1. ČO JE PARALEN® SUS A NA ČO SA POUŽÍVA
Paracetamol, liečivo lieku Paralen® sus, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu.
Paralen sus sa podáva deťom od dojčenského veku na zníženie horúčky pri chrípkových a iných horúčkovitých ochoreniach, pri bolestiach rôzneho pôvodu, napr. pri bolestiach hlavy, zubov a pohybového ústrojenstva.
2. SKÔR AKO UŽIJETE PARALEN® SUS
Neužívajte Paralen® sus
Paralen® sus sa nesmie podávať deťom
- pri známej precitlivenosti na paracetamol, alebo ktorúkoľvek zložku lieku,
- pri ťažšom ochorení obličiek a pečene,
- pri akútnej žltačke.
Liek sa nepodáva deťom mladším ako 3 mesiace alebo s telesnou hmotnosťou menšou ako 5 kg.
Buďte zvlášť opatrný pri užívaní Paralenu® sus
O vhodnosti súčasného podávania lieku Paralen® sus s inými liekmi proti bolesti a prechladnutiu deťom sa poraďte s lekárom alebo lekárnikom
Užívanie vyšších než odporučených dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Nepodávajte tento liek súčasne s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol.
Užívanie iných liekov
Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali ešte iné lieky, vrátane liekov, ktorých výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, oznámte to, prosím, svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.
Účinky lieku Paralen® sus a iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Súčasné užívanie Paralen® sus a niektorých liekov na spanie, liekov proti epilepsii a niektorých antibiotík môže spôsobiť poškodenie pečene. V prípade, že dieťa užíva iné lieky, a to na lekársky predpis aj bez neho, poraďte sa o vhodnosti užívania lieku Paralen® sus s lekárom.
V prípade predpisovania iných liekov upozornite lekára, že dieťa užíva Paralen® sus.
Pri súčasnom požívaní alkoholických nápojov môže dôjsť k závažnému poškodeniu pečene.
Užívanie Paralenu® sus s jedlom a nápojmi
Ak sa v priebehu liečby objavia tráviace ťažkosti, podávajte liek počas jedla.
Suspenziu treba zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Tehotenstvo a dojčenie
Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.
Liek je určený deťom, preto nie sú údaje uvedené.
Vedenie vozidla a obsluha strojov
Pozornosť nie je ovplyvnená.
Dôležité informácie o niektorých zložkách Paralenu® sus
Liek obsahuje sorbitol. Pokiaľ Vám Váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, poraďte sa so svojím lekárom, predtým než začnete tento liek užívať.
Liek obsahuje farbivo azorubín, ktorý môže u citlivých jedincov spôsobovať alergické reakcie.
3. AKO UŽÍVAŤ PARALEN® SUS
Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.
Deti zvyčajne užívajú liek Paralen® sus v závislosti od telesnej hmotnosti takto:
Maximálna denná a jednotlivá dávka:
deti od 5 do 7 kg:
2,5 ml
podáva sa 3 až 4-krát denne
deti od 7 do 10 kg:
3,75 ml
deti od 10 do 15kg:
5 ml
deti od 15 do 20 kg:
7,5 ml
deti od 20 do 25 kg:
10 ml
podáva sa najviac 3-krát denne
deti od 25 do 30 kg:
12,5 ml
Paralen® sus sa podáva podľa potreby deťom s telesnou hmotnosťou do 20 kg 3 až 4-krát denne, deťom s telesnou hmotnosťou nad 20 kg najviac 3-krát denne v časových odstupoch najmenej 6 hodín.
Deti s telesnou hmotnosťou od 30 kg by už nemuseli dobre znášať veľký objem dávky suspenzie a preto je vhodnejšie podávať im inú liekovú formu lieku.
Suspenziu treba zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Pokiaľ do 2 dní ťažkosti (horúčka, bolesť) neustúpia alebo naopak sa zhoršia, prípadne sa vyskytnú nezvyčajné reakcie, poraďte sa o ďalšom podávaní lieku dieťaťu s lekárom.
U dojčiat sa s lekárom poraďte bez meškania, aj keď liek podáte na zmiernenie horúčky.
Liečba liekom Paralen® sus bez súhlasu lekára nemá presiahnuť dobu 3 - 5 dní.
Návod na použitie:
Súčasťou každého balenia je dávkovač s piestom, pomocou ktorého je možné presne odmerať dávku.
1. Obsah fľaštičky veľmi dobre pretrepte (asi 5 sekúnd).
2. Fľaštička je opatrená bezpečnostným uzáverom, ktorý bráni otvoreniu deťmi. Otvorí sa tak, že sa uzáver stlačí pevne nadol a odskrutkuje proti smeru hodinových ručičiek.
3. Zatlačte dávkovač cez hrdlo fľaštičky do suspenzie.
4. Dávkovač naplňte vytiahnutím piestu požadovaného množstva suspenzie podľa označenia na dávkovači (ml).
5. Vytiahnite dávkovač z hrdla fľaštičky.
6. Dieťaťu podávajte suspenziu buď vložením konca dávkovača do úst a jemným tlakom na piest alebo vystreknutím suspenzie na lyžičku a podaním lyžičkou.
7. Po použití fľaštičku opäť starostlivo uzavrite. Dávkovač umyte teplou vodou a nechajte vyschnúť.
Návod na otváranie fľaštičky s bezpečnostným uzáverom
Fľaštička je opatrená bezpečnostným uzáverom, ktorý bráni otvoreniu deťmi. Otvoríte ho tak, že uzáver stlačíte pevne nadol a odskrutkujete proti smeru hodinových ručičiek. Po použití treba uzáver znova pevne zaskrutkovať.
Ak užijete viac Paralenu® sus, ako máte
Pri predávkovaní alebo ak suspenziu náhodne požije dieťa, ihneď vyhľadajte lekára.
Ak zabudnete užiť Paralen® sus
Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku.
Medzi jednotlivými dávkami je potrebné zachovať odstup najmenej 6 hodín.
Ak máte ďalšie otázky týkajúce sa použitia tohto lieku, opýtajte sa svojho lekára alebo lekárnika.
4. MOŽNÉ VEDĽAJŠIE ÚČINKY
Tak ako všetky lieky, aj Paralen® sus môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Paralen® sus v odporúčanom dávkovaní môže vyvolať nežiaduce účinky len zriedkavo. U citlivejších jednotlivcov sa môžu vyskytnúť alergické reakcie, napr. kožné vyrážky.
Pri výskyte týchto nežiaducich účinkov alebo iných nezvyčajných reakcií sa o ďalšom podávaní lieku dieťaťu poraďte s lekárom.
5. AKO UCHOVÁVAŤ PARALEN® SUS
Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu detí.
Uchovávajte v suchu, pri teplote 10 – 25 °C, chráňte pred svetlom.
Liek sa nesmie používať po uplynutí času použiteľnosti vyznačeného na obale.
Spotrebujte do 6 mesiacov po prvom otvorení.
Lieky sa nesmú likvidovať odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.
6. ĎALŠIE INFORMÁCIE
Čo Paralen® sus obsahuje
- Liečivo: paracetamolum (paracetamol) 120 mg v 5 ml suspenzie
- Pomocné látky: nátriumbenzoát, káliumsorbát, sorbitol, glycerol, xantánová guma, monohydrát citrónovej kyseliny, sodná soľ sacharínu, jahodová aróma, azorubín, čistená voda
Ako vyzerá Paralen® sus a obsah balenia
Ružová až tmavoružová hustá suspenzia s vôňou lesnej jahody.
100 ml perorálnej suspenzie
Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca
Zentiva, k. s., Praha, Česká republika
Táto písomná informácia pre používateľov bola naposledy schválená v 11/2010.

Skúste tiež ostatné výrobky značky PARALEN, ktoré sú v kategóriách Voľnopredajné lieky, Dýchacia sústava a Horúčka. PARALEN SUS sus por 100 ml je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 66101.

EAN: 8594739203426
Značka: PARALEN
ŠÚKL kód: 66101
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Horúčka, Chrípka a nachladnutie, Zuby, dásně
Forma: Suspenzia
Velikost balení: 100 ml
Věk: >3 mes.
Originálny názov: PARALEN SUS sus por 1x100 ml
Na stiahnutie: Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú príbalovú informáciu
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Leona K. 6. 12. 2019 15:37
Doporučuji proti herečce i na bolesti
Tunde S. 14. 11. 2019 09:29
Ok
Mária F. 5. 11. 2019 13:24
Asi najlepšie zaberá z liekov tohto typu
Veronika S. 25. 10. 2019 13:18
na 1tku
Jana Ľ. 8. 10. 2014 09:02
Overená klasika. Keď teplota neustupuje striedam s nurofenom po 4 hodnách.

Doplňujúce informácie

EAN: 8594739203426
Značka: PARALEN
ŠÚKL kód: 66101
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Trápi ma: Bolesť hlavy, migréna, Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Horúčka, Chrípka a nachladnutie, Zuby, dásně
Forma: Suspenzia
Velikost balení: 100 ml
Věk: >3 mes.
Originálny názov: PARALEN SUS sus por 1x100 ml
Na stiahnutie: Pred použitím lieku si pozorne prečítajte písomnú príbalovú informáciu
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia