NAJTELO Škorica 100g

NAJTELO Škorica 100g

Škorica je korenie získané z vnútornej kôry Škoricovníka cejlónskeho, Cinnamomum zeylanicum, celoročne zeleného neveľkého stromu dorastajúceho do výšky 10 – 15 metrov, patriaceho do čeľade Vavrínovitých – Lauraceae. Pestuje sa v Srí Lanke a v južnej Indii. Škorica má príjemnú sladkastú chuť s typickou nezameniteľnou arómou.

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný
4.7
5
4
3
2
1

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

4.7
5
4
3
2
1

NAJTELO Škorica 100g

Použitie

Škorica sa používa ako vonná prísada do sladkých jedál, niektorých druhov čokolády a kávy kapuccino. Pridáva sa do kakaa, likérov a je ťažké si predstaviť jablkový koláč bez škorice. Škorica dodáva príjemnú vôňu kompótom.

Škorica je jedným z mála korení ktoré môže byť konzumované priamo.

Medicínske využitie škorice

Škorica znížuje zrážanlivosť krvi – Cinnamaldehyd je veľmi detailne preskúmaný v oblasti pôsobenia na krvné doštičky. Mechanizmus antiagregačného účinku cinnamaldehydu spočíva v inhibícii tvorby kyseliny arachidónovej v membránach krvných doštičiek. Znížená tvorba kyseliny arachidónovej prispieva k zníženiu tvorby prozápalového cytokínu – tromboxánu A2 a zníženiu agregácie – zrážania krvi. Uvedený protizrážanlivý účinok cinnamaldehydu sa farmakologicky prelína a súvisí s protizápalovým účinkom. Účinky cinnamaldehydu je možné porovnať s účinkami kyseliny acetylsalicylovej známej ako Acylpirín alebo Aspirín.

Existujú klinické štúdie porovnávajúce korenia a ich potenciál znižovať tvorbu kyseliny arachidónovej a zrážanlivosť krvi. Uvádzajú nasledovné poradia od najúčinnejšej látky: eugenol > capsaicín > kurkumín > cinnamaldehyd > piperín > allyl-sulfid >quercetín. Najúčinnejší eugenol je 29 – krát účinnejší ako Aspirín v inhibícii zrážanlivosti krvi.

Antibakteriálne účinky škorice

V štúdii publikovanej v časopise International Journal of Food Microbiology, 2003, pridávali niekoľko kvapiek škoricovej silice do 100ml mrkvovej šťavy. Vzorka bola uchovávaná v chladničke. Prídavok silice inhiboval rast patogénu Bacillus cereus najmenej 60 dní. Rovnaká vzorka uchovávaná v chladničke bez prídavku silice obsahovala pomnožené patogénne baktérie. Prídavok škoricovej silice nielen prirodzeným spôsobom konzervoval ale zároveň zlepšil chuť a vôňu šťavy.

Aromatické oleje získané zo škorice majú schopnosť brzdiť rast baktérií a húb. Laboratórne testy hodnotili antifungálnu aktivitu extraktov škorice, účinnosť porovnávali so štandardným antimykotikom – fluconazolom. Kmene Candida rezistentné na fluconazol boli v niekoľkých prípadoch inhibované extraktami škorice.

Účinnosť cinnamaldehydu proti Helicobacter pylori bola experimentálne hodnotená na 31 kmeňoch týchto baktérií. Minimálne koncentrácie schopné inhibovať delenie baktérií (MIC) zodpovedali hodnotám 2 mcg/mg. Kyslé prostredie inhibičnú antibakteriálnu účinnosť ešte zvyšovalo. Navyše nebol pozorovaný vznik rezistencie na cinnamaldehyd po opakovanej 10-násobnej pasáži v subinhibičných koncentráciách. Výsledky experimentov poukázali na schopnosť cinnamaldehydu a eugenolu účinne potláčať rast Helicobacter pylori bez rizika vzniku bakteriálnej rezistencie.

Extrakt zo škorice môže pomáhať eradikácii baktérie zúčastňujúcej sa patogenézy erózií žalúdočnej sliznice a žalúdočnych vredov.

Vôňa škorice stimuluje činnosť mozgu

Konzumácia škorice nielenže pomáha schopnosti tela využiť glukózu, ale aj vôňa škorice stimuluje mozgovú aktivitu!

Skúste tiež ostatné výrobky značky Najtelo, ktoré sú v kategóriách Prírodné produkty a Čaje, potraviny.

EAN: 8588006709926
Značka: Najtelo
Velikost balení: 100 g
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Originálny názov: Škorica NAJTELO 100g
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
4.7
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Katarina M. 24. 10. 2019 20:29
Výborne
Maria P. 24. 10. 2019 19:24
Neviem či skutočne tá škorica je cejlonská???
Daniela N. 15. 12. 2018 21:55
Jedná sa o lživý výrobok! V popise je napísané, že škorica je korenie získané z vnútornej kôry Škoricovníka cejlónskeho. O tom, že by mohla byť získaná aj zo škoricovníka čínskeho , nie je ani zmienky. Na základe toho sa človek oprávnene domnieva, že je to cejlónka škorica a nie čínska. Na balíčku škorice ale vôbec NIE JE uvedené, čo je to za škoricu, no podľa farby je to jasne škorica čínska. Čiže podvod.
EAN: 8588006709926
Značka: Najtelo
Velikost balení: 100 g
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Pre: Pre deti, Pre dospelých
Originálny názov: Škorica NAJTELO 100g
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia