Ako vybrať výživu pre športovcov

Nemusíte byť aktívny športovec, aby ste si k športu našli cestu. Možno s ním prichádzate do styku len párkrát do týždňa, keď navštevujete obľúbenú posilňovňu alebo venčíte domáceho maznáčika. A možno vás toto očarenie ešte len čaká a vy práve hľadáte vhodný spôsob, ako do svojho života bezbolestne zaradiť novú fyzickú aktivitu.

Leto

Proteíny

Proteíny sú alfou a omegou pre všetky živé organizmy. Bielkoviny hrajú kľúčovú úlohu pri raste svalovej hmoty. Značnou mierou prispievajú aj k jej udržaniu, aby momentálny úspech nebol len pominuteľnou záležitosťou. Pri zvýšenej telesnej aktivite je vhodné pravidelne dopĺňať železné zásoby bielkovín. Produkty obsahujúce proteín prídu vhod pri niektorých diétach, kedy sa telu nedostáva základných bielkovín prirodzenou cestou z bežne dostupných potravín.

Whey Proteíny

Po náročnom tréningu sa čo nevidieť dostaví hlad, ktorému treba urýchlene dohovoriť. V takej chvíli sa oplatí mať po ruke výdatné jedlo, ktoré unavenému telu zaistí dostatočný prísun bielkovín a nesťažie v žalúdku hneď po prvých pár sústach. Riešením takejto situácie môže byť srvátkový proteín Whey Protein. Pomocou neho sa svalová hmota naberá o poznanie ľahšie.

1

Športtestery a fitness náramky

Merač tepovej frekvencie alebo športtester využijete pri chudnutí, ako aj pri meraní športového výkonu.Ak patríte medzi aktívnych a vášnivých športovcov, moderný športtester alebo fitness náramok by určite nemal chýbať vo Vašej výbave. Nájdete aj modely so vstavanou GPS a špeciálnymi funkciami pre bežcov, cyklistov alebo plavcov

1

Športová výživa

Nielen športovci na profesionálnej úrovni potrebujú bežnú stravu doplniť o špeciálnu výživu určenú pre športovcov. Vhod tak pri pravidelnej fyzickej aktivite prídu vitamíny a minerály. Jedálny lístok by ste nemali zabudnú obohatiť o kreatín, sacharidy, aminokyseliny a proteíny

1

Športové potreby

V zdravom tele zdravý duch. Ponúkame vám širokú ponuku potrieb pre športovcov. Či už ste začínajúci nadšenci do športu alebo profesionáli, nájdete u nás všetko potrebné, napríklad so športovými bandážami znížite riziko poškodenia väzov a svalov. Ako 1.pomoc pri športových úrazoch oceníte chladivý sprej alebo chladivý gélový obklad. Nepríjemnej bolesti sa rýchlo zbavíte masážnymi prístrojmi

1

Osobné váhy a analyzátory tuku

Analyzátory telesného tuku vám dajú jasnú predstavu o vašej fyzickej kondícii. Na samotnej telesnej hmotnosti nespoznáte, koľko vážia tuky a koľko svaly, ktoré sú ťažšie. Váhy s analyzátorom tuku alebo samotné tukomery okamžite zistia podiel tuku vo vašom tele. Majte svoje zdravie pod kontrolou!

1

Športové nápoje

Pri športe a namáhavej práci telo prostredníctvom potu vylúči množstvo minerálov, ktoré je nutné telu opäť dodať. K tomu slúžia športové nápoje, ktoré sú obohatené o funkčné látky L-karnitín, glycín a taurín pre rýchlejšiu regeneráciu a zvýšenie výkonu.

1

Vitamíny a doplnky stravy pre športovcov

Organizmus vystavený vysokej fyzickej aktivite a pravidelným tréningom vyžaduje špeciálnu výživu s vyšším podielom vitamínov a minerálov pre zvýšenie výkonnosti a rýchlu regeneráciu svalov. V ponuke nájdete multivitamínové doplnky stravy, kapsuly s prírodnými extraktmi a ďalšie prípravky pre správny rast svalov a zdravý vývoj kĺbov.