Test krvnej skupiny

-13 %

Test krvnej skupiny

Test krvnej skupiny je sada domáceho testu na zistenie Vašej krvnej skupiny v systémoch ABO a Rh-D. Vyskúšajte si tento rýchly a jednoduchý test v pohodlí domova a určite si presný typ krvnej skupiny - A, B, AB, a 0.

Skladom 1-5 ks Môžete mať už zajtra možnosti doručenia
13,12 € 15 €
V jednej objednávke je možné zakúpiť maximálne 0 ks tohto produktu.
Nákupom získate 13.12 kreditov
5.0
5
4
3
2
1
5.0
5
4
3
2
1

Test krvnej skupiny

Systém ABO

Osoba s krvnou skupinou A má na povrchu erytrocytov proteín nazvaný antigén A, osoba s krvnou skupinou B má proteín nazvaný antigén B, osoba s krvnou skupinou AB má antigén A i antigén B a osoba s krvnou skupinou 0 nemá antigén A ani antigén B. Krvná plazma môže obsahovať jednu, oboje alebo žiadnu z protilátok Anti-A a Anti B.

Krvná skupina je určená geneticky. Antigény (látky, vyvolávajúce tvorbu protilátok) sú prítomné už od narodenia, zatiaľ čo protilátky sa vyvíjajú v priebehu prvého roka života. Landsteinerovo zistenie vyvolalo rozsiahle skúmanie a bol objavený veľký počet ďalších systémov krvných typov, medzi ktorými je najdôležitejší systém Rh objavený v roku 1940.

Ako test funguje?

V prvých troch kruhových políčkach na karte nájdete Anti-A, Anti-B a Anti-D.

Tieto protilátky spoja červené krvinky dohromady s odpovedajúcimi antigénmi do zhlukov nazývaných aglutináty. Aglutinát je viditeľný obyčajným okom. Teda krv skupiny A – obsahujúca antigén A – bude aglutinovať v políčku Anti-A, krv skupiny B bude aglutinovať v políčku Anti-B, krv skupiny AB bude aglutinovať v okienkach Anti-A a Anti-B, zatiaľ čo krv skupiny 0 neaglutinuje ani v políčku anti-A ani v políčku anti-B.

Pre získanie správneho výsledku je zásadné, aby ste nemiešali obsah políčka do iného políčka.

Štvrtý krúžok obsahuje kontrolné činidlo. Normálne sa v tomto krúžku nevyskytne žiadny aglutinát. Ak sa vyskytne, niečo sa v priebehu testu vykonalo zle a výsledok je neplatný. Môže to byť následok nesprávne testovacej procedúry testu alebo spontánna aglutinácia červených krviniek (táto sa môže u niektorých ľudí ojedinele vyskytnúť).

Obsah sady:

  • 1 hliníkový balíček „ID CARD“ obsahujúci testovaciu kartu
  • 1 pipeta
  • 4 tyčinky
  • 2 sterilné lancety k odobratiu krvi
  • 1 leukoplast
  • 1 kus fólie
  • podrobný návod na použitie aj s obrázkami

Neobsahuje:

  • pohár s vodou
  • hodiny alebo stopky
  • čistú papierovú vreckovku

Upozornenie:

Nevhodné pre použitie hemofilikov alebo osobami, ktoré užívajú lieky na riedenie krvi (antikoagulanty). Nízky počet osôb má na krvinkách slabé D antigény a aglutinát nemusí byť viditeľný. Tak slabé D antigény môžu s istotou preukázať len špecializované laboratória. Vo výnimočných prípadoch sa môžu nešpecifikované aglutináty vytvoriť v prítomnosti určitých proteínov. Ak je tomu tak, je aglutinát viditeľný tiež v kontrolných krúžkoch, čo znamená neplatný výsledok. Musí sa vykonať nový test. Je možné, že vaša krvná skupina môže určiť iba špecializované centrum. Nikdy nepoužívajte lancetu, ktorá už bola použitá. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Tento test nie je zdravotníckym prostriedkom!

Skúste tiež ďalšie produkty značky Kompava, ktoré sú v kategóriách Diagnostické testy, Zdravotnícky materiál a Zľavy. Výrobok kúpite so zľavou 20 %.

EAN:
Značka: Kompava
Originálny názov: Test krvnej skupiny
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

5.0
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Veronika B. 30. 12. 2019 17:05
Super! Pokiaľ viete ako na to, veľmi dobrá vec. Škoda, že balenie obsahuje iba jeden aglutinačný "papierik" na zistenie krvnej skupiny. Paráda!
EAN:
Značka: Kompava
Originálny názov: Test krvnej skupiny
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia