Lekáreň pre Vaše zdravie a krásu!

Váš výber
Kategória
Cena
Prihlásenie do newslettra

Zubné kefky

(77)

<< < 1 2 3 4 5 6 >>

Ako vybrať tú správnu kefku? 

Začnite s kefkou s ozančením 1560 soft. Po troch mesiacoch prejdite na mäkší variant 3960 super soft a ako výsledný krok si zakúpte kefku 5460 ultra soft. V prípade, že už patríte do treťej kategórie a používate ten najmmäkší variant, pravdeopobne sa už k tvrdším kefkám nevrátite. {MORE}Výber kefky je prvý krok, druhým je už správna technika čistenia zubov. Každé dieťa je výnimočné, odporúčame výber kefky konzultovať so zubným lekárom alebo dentálnym hygienikom. Odborníci vám budú presne vedieť doporučiť ideálnu kefku pre vaše dieťatko podľa veľkosti a tvaru čeľuste. Pre komplexné dočistenie odporúčame použiť detekčný roztok, ktorý sa nanáša pomocou vatového tampónika. Malé množstvo aplikujte na všetky zúbky. Farbivo v roztoku povlak zafarbí a vy viete detské zúbky dočistiť na jednotku. Detekčný roztok je vhodný nielen pre deti ale aj pre dospelých na úplnú dentálnu hygienu. Elektrické zubné kefky pracujú na princípe mechanického odstraňovania plaku, to znamená, že štetinami hlavičky elektrickej zubnej kefky manuálne odstraňujeme povlak z povrchov zubov, a taktiež na princípe odstraňovania plaku pomocou rotačných alebo oscilačných pohybov hlavičky zubnej kefky, prípadne ich kombinácii.

Čo by ste mali vedieť, pred nákupom elektrickej zubnej kefky? 

Prevádzka je drahšia, než u manuálnych zubných kefiek. Je potrebné počítať nielen s počiatočnou investíciou, ale aj s priebežnými nákladmi. Rovnako ako je nutné meniť manuálnu zubnú kefku, je nutné meniť aj hlavice v elektrickej kefke. Životnosť je obdobná - cca 2-3 mesiace. Jedna hlavica stojí pri rotačných kefkách cca od 4€ a vyššie, u sonických kefiek cca od 6€ a vyššie. Platí tu, že čím väčšie balenie naraz kúpite, tým viac ušetríte. Elektrické zubné kefky nemajú vymeniteľnú batériu. Batéria je nabíjacia, ale akonáhle sa zníži jej kapacita, bohužiaľ sa nedá vymeniť a celú kefku musíte vyhodiť. Je to najmä z dôvodu zachovania vodotesnosti. Výrobcovia ale uvádzajú životnosť batérií cca 4-5 rokov. Ak ste rozhodnutí zaobstarať si elektrickú zubnú kefku, je nutné sa rozhodnúť, či zvolíte rotačnú technológiu, alebo sonickú elektrickú zubnú kefku. Princípy sa zásadne líšia. 

Výhody používania elektrickej zubnej kefky 
Najväčšou výhodou elektrickej zubnej kefky je, že skracuje čas čistenia, pretože čistiaci účinok je oveľa vyšší ako pri čistení klasickou zubnou kefkou. Kefky majú väčšinou svoj časovač a automaticky sa vypnú po 2, alebo 2,5 minútach (podľa programu). V začiatkoch sa vám zrejme tento čas bude zdať veľmi krátky. Je potrebné si nacvičiť pohyby, aby ste vôbec za 2 minúty stihli vyčistiť celá ústa. Vedzte ale, že 2 minútový čistenie naozaj stačí. Na porovnanie z hľadiska účinnosti je to ako 15 – 20 minút čistenia klasickou zubnou kefkou. Úspora času je teda veľkou výhodou elektrických zubných kefiek. 

Poradňa Poradňa

Chcete sa dozvedieť viac ? Napíšte nám. Náš farmaceut Vám odpovie max. do 7 pracovných dní.Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Otázky a odpovede lekárnička
Mgr. Dominika Krajňáková