Lekáreň pre Vaše zdravie a krásu!

Váš výber
Kategória
Cena
Prihlásenie do newslettra

Zubné pasty

(61)

Zubnú pastu si vyberajte nielen podľa vône a chuti ale aj podľa pridanej hodnoty ošetrenia zubov. Špeciálne účinky pasty sú rôzne ako napríklad bieliace, pasty pre zníženie citlivosti zubov, na ochranu krčkov či proti krvácaniu ďasien.

 

<< < 1 2 3 4 5 >>

Obsah enzýmov

Enzýmy sú proteín, ktorá posiľňujú biochemické rekacie v ústnej dutine. Prirodzene sa vyskytujú práve v slinách a majú antibakteriálny účinok. Ak sú pridané do zubnej pasty máme vyhrané. Prirodzená forma ochrany slín je intenzívnejšia a pomáha pri redukcií zubného povlaku i kameeňa

Aminufloridy

Máte bezproblémovú ústnu dutinu? V tom prípade s čistým svedomím pokračujte v používaní pasty s aminufloridmi. Avšak ak trpíte aftami a podráždením ústnej sliznice odporúčame vybrať iný druh pasty, napríklad obsahujúci fluorid sodný, prírodného pôvodu. Aminufloridy sú tvorcami mierne kyslého prostredia, ktoré môže byť príčinou podráždenia sliznice ústnej dutiny.

Zubné pasty pre deti

Pri čisteniu zúbkov malým detičkám do 2 rokov venujte viac pozornosti správnej technike čistenia zubov, ako výberu pasty. Podľa väčšina odborníkov postačí pri čistení zúbkov aj čistá voda.  smeruje k tomu, že dieťaťu do dvoch rokov postačí čistiť zúbky zubnou kefkou len s použitím vody. Bez zubnej pasty či gélu. Dôležitejšie je mechanické čistenie, než nejaký prostriedok. V predškolskom veku používajte zubné pasty určené špeciáne pre deti s maximálnym obsahom fluóru do 500 ppm (parts per milion = jednotka koncentrácie). V prípade, že zvolíte variant bez fluóru, deti by s ním nemali mať žiadny problém.

Čo znamenajú farebné pásiky na obale?

Jedná sa o značku, používanú pri výrobe. Obaly sa nielen vyrábajú ale aj plnia na priemyselných linkách, označuje sa pásikom presný bod, podľa ktorého linka identifikuje začiatok a koniec daného výrobku. Farebné označenie musí byť výrazne odlišné.

Čo sa nachádza v paste?

Väčšina zubných pást dostupných v obchodoch sú kozmetické výrobky a jedná sa o chemické zmesi. Môžu byť syntetického, alebo prírodného charakteru. Podľa európskeho nariadenia sa zoznam zložiek pasty udáva v zostupnom poradí. Záleží od hmotnosti jednotlivých zložieka od času ich pridania do pasty. Približné zloženie pasty obsahuje sorbitol, abrazíva, glycerin, nerozpustný metafosforečnan, etanol, sodium pyrophosphate, potassium pyrophosphate, PEG, PPG 10, prísada na ochranu zubov , aniónové povrchovoaktívne látky, regulátory viskozity, doplnkové prísady, chuťové alebo aromatické látky, titanium dioxide, kozmetické farbivá, látky s účinkami proti zubnému povlaku, sladidlá, estery kyseliny hydroxybenzoovej, calcium glycerophosphate, fluoridy.

BIO zubné pasty

V prípade, že radi používate BIO výrobky zvoľte pasty bez pridaného fluóru, parabénov, či inej chémie. Medzi najobľúbenejšie BIO zubné pasty patria ajurvédske, bylinného zloženia. Tieto pasty vedia preliečiť aj drobné ranky v ústnej dutine. Avšak pri výbere naozaj kvalitnej pasty, s prírodným zložením buďte opatrní.

Poradňa Poradňa

Chcete sa dozvedieť viac ? Napíšte nám. Náš farmaceut Vám odpovie max. do 7 pracovných dní.Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
Otázky a odpovede lekárnička
Mgr. Dominika Krajňáková

Otázka:
02.03.2016

Dobrý deň, rada by som sa opýtala na zubnú pastu Lacalut Activ 100 ml, už ju nemáte v ponuke? Dlho som si ju u Vás kupovala za cenu 2,50 €. Moja obľúbená pasta je ešte Sensodyne Repair, tú taktiež nemáte v ponuke?

Odpoveď:

Dobrý deň, zubná pasta Lacalut Activ 100 ml má momentálne výpadok. Mala by sa objaviť znovu tak za týždeň. Čo sa týka Sensidyne Repair, kľudne nám napíšte do poznámky, že máte záujem si túto pastu objednať. Vieme vám ju tam doloziť, zistiť cenu. S pozdravom PharmDr. Michaela Lichá

Otázka:
18.01.2016

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, či by ste nedali do ponuky zubnú pastu Vicentka(z Luhačovíc). Dostala som ju darom v kozmetickej kazete z Čiech. Je to výborna pasta, len u nás sa mi ju nedarí kúpiť.

Odpoveď:

Dobrý deň, kľudne si pri robení objednávky zadajte do poznámky, že máte záujem o tento produkt a my ho skúsime pre vás zohnať. S pozdravom PharmDr. Michaela Lichá