WOBENZYM tbl ent 1x200 ks

WOBENZYM tbl ent 1x200 ks

WOBENZYM obsahuje vhodne zostavené enzýmy (látky štiepiace bielkoviny), ktoré majú schopnosť účelne ovplyvňovať imunitu, tlmiť zápaly a opuchy do istej miery aj rozpúšťať krvné zrazeniny. Urýchľujú priebeh zápalu a zmierňujú jeho následky, tlmia chorobné prejavy spôsobené škodlivými imunokomplexami vznikajúcimi v dôsledku protilátkových reakcií.

Mrzí nás to, produkt aktuálne nie je dostupný
4.7
5
4
3
2
1

Odporúčame Vám tieto podobné produkty

Pozrite sa tiež na produkty v podobných kategóriách

4.7
5
4
3
2
1

WOBENZYM tbl ent 1x200 ks

Produkty látkovej výmeny ľudskému telu škodlivé a odumretý tkanivový materiál sa rýchlejšie odbúravajú. Opuchy a krvné výrony sa lepšie vstrebávajú. Rutín normalizuje priepustnosť cievnej steny. WOBENZYM znižuje viskozitu krvi a tým zlepšuje krvný obeh v najdrobnejších cievach. Tablety sú odolné proti žalúdkovej šťave.

WOBENZYM sa odporúča u dospelých pri týchto stavoch:

 • poúrazové opuchy
 • zápalové a pooperačné stavy v chirurgii
 • lymfedémy (opuchy spôsobené poruchou odtoku lymfy) rôznej etiológie
 • fibrocystická mastopatia (chronické ochorenie prsníka, ktoré sa vyznačuje tvorbou dutín a väziva)
 • potrombotický syndróm dolných končatín (stavy po upchatí žíl dolných končatín krvnou zrazeninou), zápaly povrchových žíl
 • niektoré choroby spôsobené imunokomplexami (chronický zápal kĺbov, mnohopočetná mozgomiechová skleróza, zápaly ciev)
 • chronické a recidivujúce zápaly (v oblasti nosa, uší a krku, horných a dolných ciest dýchacích, močového a pohlavného ústrojenstva, kĺbov a iné).

Enzýmy – režiséri imunitného systému

Niektoré enzýmy v našom tele modulujú a riadia správne fungovanie imunity. Dokážu ju naštarovať a zvýšiť jej obranyschopnosť a v správnom okamihu zas vedia jej aktivitu utlmiť. Udržiavajú tak imunitný systém v zdravej rovnováhe. Ak je ale naša imunita oslabená, podporíme činnosť enzýmov, ktoré riadia imunitné pochody v našom tele, dodaním obdobných enzýmov zvonka.

Sila enzýmov

Na rozdiel od iných liekov prírodné enzýmy nezasahujú proti prejavom alebo pôvodcovi určitého ochorenia, ale mobilizujú imunitný systém, aby sa organizmus s ochorením alebo jeho hrozbou vysporiadal čo najlepšie sám.

Čaká Vás operácia? Doba liečby sa dá skrátiť!

Hojenie rany po operáciách (vrátane zlomenín) je zložitý proces. Závisí nielen na veľkosti rany, ale i na tom, ako organizmus zvláda pooperačnú fázu, a či zápal alebo opuch nepredlžujú hojenie.

Účinná pomoc po operáciách

Podporná liečba Wobenzymom prispieva okrem iného aj ku zlepšeniu prekrvenia tkanív a činnosti lymfatického systému. Urýchľuje tak vstrebávanie opuchov, krvných výronov a podliatin, čím zmierňuje i bolesť. Použitie Wobenzymu skracuje dobu hojenia pooperačnej rany i zlomenín, posilňuje oslabenú imunitu a obmedzuje výskyt pooperačných komplikácií, napr. s hnisaním rany alebo nadmerným jazvením. Pokiaľ sú pri liečbe použité antibiotiká, zvyšuje Wobenzym zároveň ich účinok.

Najlepší účinok dosiahneme, ak začneme užívať Wobenzym čo najskôr po operácií, samozrejme po predchádzajúcej konzultácií s ošetrujúcim lekárom. Dôležité je tiež dbať na dobrú životosprávu, byť v psychickej pohode a najmä v prvých týždňoch po operácii sa vyhýbať zvýšenej fyzickej námahe.

Potvrdené klinickými štúdiami

 • Chirurgická operácia
 • Ortopedická operácia (vrátane zlomenín)
 • Gynekologická operácia (vrátane pôrodu)
 • Stomatologická operácia
 • Plastická operácia

Dávkovanie:

Zahajovacie dávkovanie je obvykle 5-10 tabliet 3x denne.

Postupne je možné dávkovanie znižovať až na 3 tablety 3x denne. Deťom podávame 1 tabletu na každých 6 kg hmotnosti. Tablety sa užívajú pol hodiny pred jedlom, vždy v celku a zapijú sa väčším množstvom tekutiny (mlieko nie je vhodné). Prípravok sa používa na doplnkovú liečbu a jeho užívanie nemôže nahradiť ostatné lieky predpisované lekárom.

Účinné látky

amyláza, bromelaín, chymotrypsín, lipáza, pankreatín (amyláza, lipáza, proteáza) , papaín, ruzozid, trihydrát, trypsín

Vyskúšajte tiež ďalšie výrobky značky Wobenzym, ktoré sú v kategóriách Voľnopredajné lieky, Hojenie rán a vredov a Dermatológia. Tovar zrecenzovalo 7 zákazníkov a 100 % by ho odporúčalo aj ostatným. Výrobok je v súčasnosti v zľave 15 %. WOBENZYM tbl ent 1x200 ks je registrovaný v databáze ŠUKL pod kódom 96405.

EAN: 4030142015200
Značka: Wobenzym
ŠÚKL kód: 96405
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Gynekologické ťažkosti, Močové cesty a obličky, Hemoroidy, Nádcha, Imunita
Originálny názov: WOBENZYM tbl ent 1x200 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia
4.7
5
4
3
2
1

Hodnotenie produktov

Petra 7. 11. 2019 08:34
Dobra prevencia chorob
Ján B. 8. 8. 2017 13:33
S Wobenzymom som spokojny beriem ho po operácii.
Lula17s 28. 7. 2017 13:38
...vyriesil moje problemy s mykozou...ktora ma trapila skoro dva roky...som rada...ze som sa nan dala...ze som ho vyskusala...keby Wobenzym nezacnem uzivat tak tie problemy ma trapia asi dodnes...
Veronika M. 25. 9. 2016 13:08
Skusobne uživam na reflux zápaly pazeraka a žaludka a opakovane zapaly hrdla a dutin. Citim pomale zlepšenie a energiu z posilnenia imunity. Budem pokracoovat v uživani wobenzymu
jarmila c. 16. 9. 2016 13:42
Hm, po prečitaní tychto komentarov som si kupila wobenzym , uzivala som ho vyse 5 mesiacov, minula som na to 300€ , mam mierne problemy s klbmi a hlavne s chrbticou, no ale nespozorovala som ziadne zlepsenie. Nehovorim ,ze mi uskodil, pomohol mi napriklad s travenim, ale svaly a klby, to veru nie. Kazdopadne tie enzymi, ktore obsahuje su telu prospesne.
Zlatica P. 23. 6. 2016 17:33
S Wobenzymom som spokojná, beriem ho po operácii chrbtice a veľmi mi pomáha pri liečení opuchu po operácii
Jana D. 15. 4. 2016 09:51
Výborná vec, užívala som ho po operácii zubov, rýchlo sa mi rany zahojili bez komplikácií, teraz to užívam ako prevenciu a na posilnenie imunity, preto nebývam chorá, akonáhle cítim, že na mňa niečo lezie a užijem wobenzym, do hodiny mi nič nie je. Môžem len odporúčať.
Príbalovú informáciu môžete stiahnuť tu
EAN: 4030142015200
Značka: Wobenzym
ŠÚKL kód: 96405
Cesta podania: Perorálne - prehĺta sa
Forma: Tableta
Pre: Pre dospelých
Režim výdaja: Liečivé prípravky bez lekárskeho predpisu
Trápi ma: Bolesť kĺbov, šliach a svalov, Gynekologické ťažkosti, Močové cesty a obličky, Hemoroidy, Nádcha, Imunita
Originálny názov: WOBENZYM tbl ent 1x200 ks
Na stiahnutie: Príbalová informácia
Skladom u dodávateľa Zajtra môžete mať možnosti doručenia